Polacy w ścisłej czołówce Mistrzostw Niemiec w wyścigach Skuterów - Motogen.pl

Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w wyścigach skuterów 2008 zakończone!
W weekend 3–5 października na torze kartingowym w Berlinie Schoenerlinde odbyła się ostatnia runda IDSM.

W piątek o godzinie 14:30 rozpoczął się 3-godzinny wyścig, w którym wystartowały dwa teamy z Polski. W barwach Bidon Racing Team wystartowali Natalia Florek, Tomasz Nawrocki, Jakub Sudoł i zajęli miejsce 6 przejeżdżając 160 okrążeń. Na pierwszym miejscu, ze 179 okrążeniami uplasował się Mieloch Racing Team – Szymon Rajczak, Jerzy Mieloch Jr, Krzysztof Żyła i ostatecznie w klasyfikacji generalnej 2008 zajęli miejsce 2, tuż za drużyną Scooteria Spandau I ( strata 1 punktu).

W sobotę miały miejsce ostatnie wyścigi. W klasie pierwszej tytuł Mistrza Niemiec wywalczył Jerzy Mieloch Sr, który w wielkim stylu wygrał oba biegi, nawiązując wspaniałą walkę z zawodnikami z klasy 4. Krzysztof Żyła #13 zajął miejsca 4 i 3. W drugim biegu pokazał ogromną wolę walki i pokonał swojego rywala Dirka Lassnera #68.

W klasie drugiej bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy, którzy „wychowali się” na torze w Berlinie. Daniel Bergau #18 (Scootershop 53 / Heidenau Racing Team), Tim Grothe #5 (Stage6 Racing Team), Marcus Andruchewicz #3 (Preussen Racing Team) w obu biegach zajęli miejsca na podium. Jakub Sudoł #31 w pierwszym biegu był 4. W drugim biegu również nawiązał piękną walkę z czołówką, przez kilka okrążeń był na miejscu 3. Marcus Andruchewicz dogonił Jakuba, podczas wyprzedzania zahaczył o jego kierownicę i wysadził go z toru. Ostatecznie Jakub dojechał do mety na miejscu 5. Kevin Chadrysiak z Mieloch Racing Team zakończył wyścigi na miejscu 8 i 9.

Wyścigi klasy trzeciej były bardzo emocjonujące, ponieważ, oprócz zawodników IDSM, wystartowły w nich vip’y. Byli nimi Arne Tode #111 zawodnik IDM Supersport 600 oraz Dario Giuseppetti #32 zawodnik Superbike. Oba biegi wygrał Max Kretschmer #13 ze Scootershop 53 / Heidenau Racing Team. Jerzy Mieloch Junior w obu biegach był 3. Jego teamowy kolega Szymon Rajczak w pierwszym biegu był drugi. Na ostatnim okrążeniu w drugim biegu miał awarię skutera i, niestety, ostatecznie spadł na pozycję 7. Mimo to liczba punktów zdobyta w sezonie zagwarantowała mu tytuł II v-ce Mistrza Niemiec w klasie 3–70 ccm –koła 10 cali. Denis Chadrysiak był 8 i 6.

Na zakończenie odbył się wyścig mechaników oraz Masters of Champions. Wieczorem podczas imprezy zostały rozdane puchary i nagrody za sezon 2008. Mieloch Racing Team zdobył łącznie 15 pucharów!