-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Cross Country Polacy w Rajdzie Dakar 2020 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Cross country

Polacy w Rajdzie Dakar 2020

16 zawodników z Polski przejedzie łącznie ponad 7800 kilometrów po Arabii Saudyjskiej.

W tym roku rozgrywa się już 42. edycja Rajdu Dakar. Prawdopodobnie najtrudniejszy rajd na świecie przeniósł się do Arabii Saudyjskiej. Rywalizacja potrwa w dniach 5-17 stycznia, a  zawodnicy przejadą ponad 7800 kilometrów, w tym 5000 km odcinków specjalnych.

>>> Raporty z wyników poszczególnych etapów Rajdu Dakar 2020 znajdziesz w dziale Rajdy (klik).

 

Do startu 42. edycji Dakaru dopuszczono po badaniu administracyjnym i kontrolnym na stadionie im. Króla Abdullaha 342 pojazdy: 114 motocykli, 23 quady, 83 samochody, 46 UTV i 46 ciężarówek. 

 

 

W Rajdzie Dakar 2020 wystartowało łącznie 16 Polaków.

 

W kategorii motocykli liczymy na dwójkę młodych, obiecujących, ale już bardzo dojrzałych kierowców Orlen Teamu. Dla Macieja Giemzy i Adama Tomiczka na motocyklach Husqvarna będzie to już trzeci Dakar. Wydaje się, że miejsce w czołowej piętnastce jest w ich zasięgu. Awans do dziesiątki byłby wielkim osiągnięciem. Krzysztof Jarmuż, także zaliczający swój trzeci start, powracający na trasę supermaratonu po kilkuletniej przerwie pojedzie motocyklem KTM w klasyfikacji Original by Motul bez wsparcia serwisu.

 

Mocną reprezentację będzie miał nasz kraj w klasyfikacji quadów. Rafał Sonik powracający po rocznej przerwie liczy na drugie w karierze zwycięstwo. Kamil Wiśniewski, nowy w Orlen Teamie także powinien liczyć się w walce o czołowe miejsca. Oprócz tej dwójki zobaczymy na trasie dwóch dakarowych debiutantów – Pawel Otwinowski i Arkadiusz Lindner mają już spore doświadczenie i dobre wyniki na koncie, ale w Dakarze pojadą po raz pierwszy.

 

 

Kuba Przygoński jest jednym z faworytem w kategorii samochodów. Piąty dwa lata temu, czwarty przed rokiem… Miejsce na podium byłoby wynikiem marzeń kierowcy Orlen Teamu w samochodzie Mini i… polskich kibiców. W klasie UTV mamy rodzinne załogi – Aron Domżała i Maciej Marton oraz ich ojcowie Maciej Domżała i Rafał Marton startują pojazdami Can-Am.

 

W wadze ciężkiej na starcie staje R-Six Team czyli Robert Szustkowski i Jarek Kazberuk z czeskim mechanikiem Filipem Skrobankiem w ciężarówce Tatra. Ponadto Szymon Gospodarczyk będzie pilotem francuskiego kierowcy Patrice Garrouste’a w Renault, a Darek Rodewald jedzie jako mechanik pokładowy w Iveco prowadzonym przez Holendra Janusa van Kasterena.

 

>>> Raporty z wyników poszczególnych etapów Rajdu Dakar 2020 znajdziesz w dziale Rajdy (klik).

 

 

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści