-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Pogoda wrogiem motocyklisty, czyli na co uważać w deszczu Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Pogoda wrogiem motocyklisty, czyli na co uważać w deszczu

Sezon w pełni. Po pięknym kwietniu przyszedł deszczowy, nieprzewidywalny maj. Mówią, że nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednio ubrani motocykliści. Czy jednak aura ma wpływ na naszą chęć jazdy?

Ostatnie dwa tygodnie wyglądały mniej więcej tak: wychodzę z domu słońce. Ruszam motocyklem słońce. Przejeżdżam dwa kolejne skrzyżowania – urwanie chmury, deszcz, nawałnica. Mokry dojeżdżam do pracy, znów wychodzi słońce. Wychodzę z pracy suchy – zaczyna padać, dojeżdżam do domu, dla odmiany słońce. I to mimo tego, że sprawdzałem radarowe zdjęcia chmur burzowych. Naprawdę nie powinno ich być w tym czasie w tym miejscu :D

 Zakładanie przeciwdeszczówki przy 24 stopniach podczas deszczu powoduje, że wewnątrz jestem szybciej mokry, niż przez deszcz-zwyczajnie nie ma sensu. Szczególnie, że w mieście na pierwszych światłach złapię temperaturę od silnika, spocę się jak pedofil…nieważne. Po prostu nie jest fajnie jeździć w deszczu po Wawie.

 

Kiedy wjeżdżam w opad, zaczynam się ostatnio śmiać; stajemy się drugą Tajlandią z jej deszczami zenitalnymi. Tylko czy oznacza to, że warto rezygnować z jednośladu? W Warszawie to dalej najlepszy, najszybszy i najskuteczniejszy środek transportu. Jednak podczas jazdy pamiętajcie o gorszej widoczności (kierowcom aut trudniej zauważyć innych uczestników ruchu w nawałnicę), spadku przyczepności - szczególnie pasy, studzienki, wjazdy (tam zbiera się piasek).

 

Przed dojazdami do skrzyżowań uważajcie na plamy oleju (wycieka ze stojących aut), liście, brud a przede wszystkim pamiętajcie o płynnej pracy gazem i hamulcem.  No i na koniec pamiętajcie: najważniejsza jest pogoda ducha. Przy dobrym nastroju taki drobiazg jak aura nie powinna wam popsuć nastroju.

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści