Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Podsumowujemy sezon 2017 nie mogąc doczekać się 2018! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Podsumowujemy sezon 2017 nie mogąc doczekać się 2018!

Koniec roku to czas podsumowań, retrospekcji i wspomnień. Spoglądamy zatem wstecz, przypominając sobie i wam, jak wyglądała nasza tegoroczna praca. Uchylamy także rąbka tajemnicy, tego co i z kim planujemy zrobić w nadchodzącym sezonie. Jednym zdaniem: Dziękujemy za 2017 i zapraszamy w 2018!

Dla Motogenu rok 2017 był ewidentnie rokiem wielkich zmian, które zaczęły się już w styczniu. Trzon redakcyjny portalu został uszczuplony do trzech osób, które musiały mocno podkręcić obroty, by na serwisie działo się dużo i… działo się! W 2017 roku przetestowaliśmy 46 jednośladów, czyli prawie jeden tygodniowo! Sprzęty były przeróżne, od 125-tek i skuterów, do tzw. motocykli ciężkich takich jak H-D-ki Softtail Slim S czy Nightroad Special, fabrycznym boberze od Triumpha – Bonneville 1200 kończąc. Byliśmy na torze Slovakiaring, by przetestować tegoroczne supersporty: Hondę CBR 1000 RR oraz Suzuki GSXR 1000. Nie zabrakło też motocykli klasycznych, nakedów oraz oczywiście turystycznych enduro.

 

Braliśmy udział w ciekawych imprezach takich jak Wiosna czy Jesień z Ducati, odwiedziliśmy międzynarodowy zlot entuzjastów BMW w Garmisch Partenkirchen jak i ten dla rodzimych fanów tej marki w polskim Mrzeżynie. Testowaliśmy motocykle Triumph na drogach Hiszpanii oraz na asfaltowej wstędze toru Łódź, całą ofertę motocykli Benelli na włoskich szosach okolic Pesaro, Harleye na torze Słomczyn, kibicowaliśmy Maćkowi Dopowi w biciu rekordu w paleniu gumy na jego H-D-ku, testowaliśmy Hondę X-ADV w skalistym terenie Sardynii. Ogólnie nudy nie było.

 

W październiku nastąpiła kolejna wielka zmiana, tym razem na stanowisku redaktora naczelnego. To miejsce zajął Michał Brzozowski, który do tej pory dwoił się i troił w Ścigaczu. Nowy naczelny za główny cel postawił sobie zwiększenie statystyk serwisu i… nieźle mu się to udało. W październiku zanotowaliśmy wzrosty oglądalności na poziomie 45% w porównaniu do października 2016, podobnie w listopadzie, a i grudzień będzie lepszy od ubiegłego o ponad 35%. Także jest dobrze! Nowy naczelny w końcówce sezonu wziął się także za testowanie sprzętów. W jego ręce trafił Indian Scout, a także Ducati Multistrada 1260, którą objeżdżał na światowej premierze tego modelu na Gran Canarii.

 

Pod koniec tego roku z powrotem rozszerzył się skład redakcji, ale o tym za chwilę, najpierw może o tych, co niezmiennie na posterunku… Od 2011 roku trwającą na swym stanowisku opoką jest redaktor Jakub Olkowski. Parafrazując klasyka: Czasy się zmieniają, a pan zawsze jest w Motogenie! Oprócz niego, od 3 lat w zakresie marketingu wspiera nas Ania Niewęgłowska, bez której chyba nie zorganizowalibyśmy żadnego konkursu, wyjazdu czy testu motocykla – oczywiście przesadzamy, ale chcemy, żeby jedynej dziewczynie w naszym zespole było miło!

 

Czas przedstawić nasze nowe nabytki. Do zespołu dołączyli zatem: fascynat wyścigów ulicznych, chodząca encyklopedia w tej dziedzinie – Maciej Emerson Rajewski, którego teksty zwalają z nóg liczbą faktów i znajomością tematu. Prowadzenia działu technicznego – czyli rozkminek dotyczących działania poszczególnych mechanizmów z jakich składa się motocykl – podjął się człowiek, który w branży motocyklowej jest chyba od zawsze, Łukasz Bończak, wieloletni kierownik działu technicznego Hondy Polska, a potem Hondy Europe. W terenie za nas brudzić się obiecał Kamil Wojciechowski (nie taki znowu nowy nabytek, Kamil wspierał redakcję w 2014 roku), okręgowy mistrz enduro, który wyręczył nas w testach Yamah YZ 250 i 450. Z kolei zagadnieniami technicznymi dotyczącymi przegotowania motocykla do sportu wspiera nas Jerzy Głodek, vloger który może kiedyś będzie szybki, a na razie mówi, że: Mogę być szybki. Rolę fotografa zgodził się pełnić, mimo równorzędnego zaangażowania w innej motocyklowej redakcji (nikt nie jest idealny), genialny w swoim fachu – Tomek Parzychowski.

 

Rok 2018 zapowiada się naprawdę obiecująco. Już nie możemy doczekać się testów motocykli, które oglądaliśmy na targach EICMA w Mediolanie, czyli nowego GoldWinga i CB1000R-a, trzykołowej Yamahy Niken, Indiana FTR 1200, czy Ducati V4 Pannigale. Planujemy wyjazdy na tor, różnego rodzaju akcje – zarówno w realu, jak i w internecie. Chcemy skupić się na produkcji merytorycznych treści na temat zagadnień technicznych, z zakresu prawa drogowego i przepisów, nie zapominając o aktualnościach z motocyklowego świata, nowinkach i wszystkim, co może Was zainteresować. Mamy nadzieję, że będziecie nas regularnie odwiedzać w nadchodzącym sezonie i że będzie Was coraz więcej! Dziękujemy, że jesteście z nami. To wszystko bez Was nie miałoby sensu!

 

Życzymy Wam wspaniałego i niezapomnianego sezonu 2018! Do zobaczenia na drodze i na naszym serwisie!

Redakcja Motogen

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści