Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Enduro Podsumowanie sezonu 2018 Dawida Szczotki z Dirtbike.pl Husqvarna Team Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Enduro

Podsumowanie sezonu 2018 Dawida Szczotki z Dirtbike.pl Husqvarna Team

W sezonie 2018 próbowałem swoich sił w różnych dyscyplinach takich jak Cross Country, Enduro, Hard Enduro czy Super Enduro. Starty w zawodach Cross Country są świetnym treningiem szybkości i wytrzymałości.

Najfajniejszym doświadczeniem z tego roku w tej dyscyplinie był start w Pucharze Polski w Chełmnie. Bardzo spodobał mi się poziom profesjonalizmu organizacji oraz zawodników - na trasie i padoku pełna kultura. W tej świetnej atmosferze po dwóch dniach ścigania udało mi się wywalczyć 2 miejsce w klasie Junior.

 

Poza tymi zawodami również w IPONE Cross Country Series w Winowie poszło mi bardzo dobrze i ukończyłem na 3 miejscu w klasie Expert. Niestety, na kolejnej rundzie z tej serii w Prudniku zaraz po starcie w ogromnym kurzu nie zauważyłem przeszkody i najechałem na nią ze zbyt dużą prędkością. Upadłem, a skutkiem tego było złamanie nadgarstka w lewej ręce. Przez tę kontuzję opuściłem wiele zaplanowanych startów w zawodach Hard Enduro oraz I i II rundę Mistrzostw Polski Enduro.

 

Jednymi z pierwszych zawodów po kontuzji były Mistrzostwa Polski Super Enduro w Rumianku. Bardzo się cieszę, że mogłem zadebiutować w tej dyscyplinie właśnie tam, gdyż DirtBike.pl i Husqvarna Poznań Motocykle, jak i moi koledzy z Teamu, zajmowali się organizacją i stworzyli jedną z najlepszych imprez roku! Bardzo lubię Super Enduro i choć jeszcze wtedy nie do końca sprawna ręka bardzo mi przeszkadzała, zająłem 4 miejsce w klasie Junior.

 

Kolejną nową dla mnie dyscypliną tego roku było Enduro. Kompletnie inna forma ścigania do której ciężko było mi się przyzwyczaić. Ta dyscyplina wymaga ogromnych umiejętności od zawodnika. Bardzo wiele mnie to nauczyło i na pewno wrócę do tego po jeszcze więcej doświadczenia. I nareszcie Hard Enduro - tutaj czuję się najlepiej, większość moich treningów było właśnie pod Hard Enduro i w tym sezonie zrobiłem ogromne postępy. Choć przez kontuzję startów było niewiele, to bardzo dobrze spożytkowałem czas na treningach i jestem gotowy do walki w przyszłym sezonie.

 

Najlepsze zawody Hard Enduro odbywają się w Rumunii i to właśnie tam ścigałem się w King of The Hill (5 miejsce), Hard Enduro Bucovina (4 miejsce) i Golden Mountain (awaria sprzętu) w klasie Expert. W Polsce zaliczyłem start w Moto Rodeo i zająłem 1 miejsce w klasie Junior.

 

Oczywiście nie mogło mnie też zabraknąć na Red Bull 111 Megawatt. Uważam, że trasa była bardziej w specyfikacji Cross Country niż Hard Enduro, ale mimo to jechało się przyjemnie i ukończyłem na 46 pozycji.

 

Podsumowując, sezon 2018 mimo kontuzji był dla mnie bardzo udany, szczególnie pod względem progresu w jeździe. Miałem wsparcie wspaniałych sponsorów. Motozet Żywiec i JG Sport wyposażyli mnie, DirtBike.pl, Husqvarna Poznań Motocykle, Motul i TRW mój motocykl, a Motogen.pl zajął się patronatem mojego Teamu. Dzięki temu miałem duży komfort. Już nie mogę się doczekać kolejnego sezonu, mam nadzieję, że obejdzie się bez przygód i będę mógł wciąż szybko się rozwijać.

Więcej o motocyklach Husqvarna
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści