-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Pływający skuter, czyli ślepa ścieżka ewolucji Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Pływający skuter, czyli ślepa ścieżka ewolucji

Anglia, na oko to lata 60., w których inżynierowie działali z wielkim zaangażowaniem chcąc w prosty czasami sposób poprawić lub wywrócić do góry nogami życie obywateli. Zobaczcie dwusuwowy skuter, który… pływa.

Jak sprawić, żeby motocykl pływał? Zachwycaliśmy się 3 lata temu filmem, na którym Robbie Maddison dosłownie jeździ crossem po oceanie

 

 

Ale, ale – brytyjscy inżynierowie z Surrey, hrabstwa znajdującego się na południe od Londynu, jakieś 50 lat wcześniej wpadli na „podobny” pomysł. Dwuosobowy, dwusuwowy skuter wyposażyli w dwa pływaki wyglądem przypominające, kropka w kropkę, deski surfingowe. Ten „oryginalny” wynalazek pozwolił na nieskrępowaną podróż gentelmena w meloniku wraz z piękną towarzyszką po wodach (zapewne) Tamizy. Tylko jak wszędzie i na wodzie trzeba uważać na wariatów na ścigaczach!

 

Szkoda, że ten wynalazek się nie przyjął. Już widzę nagłówki w gazetach – „Skuter-amfibia uratował parę zaskoczoną powodzią”.

 

 

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści