-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Inne testy Plecak dla motocyklisty - Alpinestars Charger R Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Plecak dla motocyklisty - Alpinestars Charger R test, opinie i oceny

Do redakcyjnego laboratorium trafił Charger R, zmodyfikowana wersja popularnego plecaka firmy Alpinestars. Czy w dobie toreb na bak lub tylne siedzenie, pająków i kufrów, tradycyjny plecak ma jeszcze sens?

Wygląd, zastosowane materiały i rozwiązania

Plecak wygląda efektownie i sprawia solidne wrażenie. Wykonano go z poliestru 600D, wzmacniając, w dolnej części, jeszcze bardziej wytrzymałym poliestrem 1200D. Zewnętrzną warstwę dodatkowo pokryto poliuretanem o jeszcze mniejszej przepuszczalności wilgoci. W celu poprawy cyrkulacji powietrza w strefie przylegania do pleców, produkt wykończono tkaniną wykonaną ze splotu o dużej średnicy (Mesh).

 

Uchwyty na ramiona w górnej części tworzą zintegrowany uchwyt transportowy, wykończony od zewnętrznej strony antypoślizgowym materiałem przypominającym zamsz. Dzięki temu nawet mokry plecak stosunkowo łatwo złapać bez ryzyka poślizgu. Na tylnej ścianie wszyto wypukłe, piankowe wkładki izolujące plecy od przewożonych, twardszych przedmiotów.

 

Charger R ma trzy przydatne rozwiązania: seryjny, demontowany wodoodporny pokorowiec, specjalną, zewnętrzną kieszeń do przewozu kasku motocyklowego oraz spięcie ramion plecaka, o ruchomej konstrukcji, zapewniające idealne przyleganie w każdej pozycji.

Aerodynamika

Dobra aerodynamika produktu jest wynikiem dwóch rozwiązań. Uchwytów, zapewniających prawidłowe przyleganie plecaka do naszego ciała (co omówimy w osobnym akapicie) oraz jego kształtu. Odpowiedni kształt to efekt zastosowania specjalnego, sztywnego panelu na zewnętrznej ścianie Chargera, który chroni przewożony bagaż a także zmniejsza opór powietrza w pozycji motocyklowej.

 

W praktyce po odpowiedniej regulacji zapięć plecak spisuje się fantastycznie, nie powodując wibracji ani niekorzystnych ruchów nawet w czasie szybkiej jazdy. Dzięki miękkim panelom w części plecowej cięższe ładunki nie skutkują zmęczeniem kręgosłupa.

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Autor: Jakub Olkowski

Strony:

Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Plecak Alpinestars Charger R

25
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści