Pierwsza runda Wyścigów Skuterów o Puchar Polski – Gostyń - Motogen.pl

Pierwsza runda Pucharu Polski w wyścigach skuterów odbyła się w słoneczną niedzielę, 3 maja, na torze kartingowym w centrum Gostynia.

Mimo że jest to najtańsza forma ścigania się na motocyklach i doskonała szkoła techniki jazdy dla wszystkich, którzy marzą pójść w ślady Rossiego, frekwencja nie dopisała. Zgłosiło się zaledwie 15 zawodników, głównie z Wielkopolski. Cieszy natomiast fakt, że na wyścigi przybyło wielu kibiców z całego kraju!

W klasyfikacji generalnej w klasie Amator podium zdominowali zawodnicy TNT Racing Team, tj. Tomasz Noster #14 i Marcin Matysiak #3. Trzecie miejsce wywalczył Maciej Nożyński #76, który w obu biegach stoczył interesującą walkę z jedyną przedstawicielką płci pięknej, Natalią Florek #29. W klasie 2 (50 ccm) niepokonany okazał się Michał Adamiszyn  #45 z CMA RT, który zwyciężył oba biegi. Drugie miejsce należało do Natalii Florek #29 z TNT RT, która tym razem pokonała Macieja Nożyńskiego #76. Dariusz Beszterda #37 z Bidon RT, mimo że z powodu defektu technicznego nie ukończył pierwszego biegu,  w drugim wyścigu pokazał piękny styl i wykazał się niesamowitą wolą walki.

W obu biegach klasy 3 (70 ccm) można było podziwiać pasjonującą walkę o czołowe lokaty między zawodnikami Mieloch Racing Team, Szymonem Rajczakiem #89 i Jerzym Mielochem Jr #88 oraz Krzysztofem Żyłą #72 z Bidon RT. Ostatecznie w tym zażartym pojedynku Junior dwukrotnie pokonał Szymona. Krzysztof w obu biegach przejechał linię mety na miejscu trzecim.

Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się 16 maja w Lublinie.