Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Piątkowy protest motocyklistów sparaliżuje ruch w Warszawie! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Piątkowy protest motocyklistów sparaliżuje ruch w Warszawie!

Stowarzyszenie Motocyklistów z Polski Centralnej organizuje protest mający zwrócić uwagę kierowców na problemy i niebezpieczeństwa wynikające z ich nieostrożnej jazdy. Aby wyróżnić się wśród motocyklistów, tego dnia każdy protestujący będzie owinięty białoczerwoną, plastikową taśmą stosowaną przez służby, która symbolizować będzie zabezpieczenie miejsca zdarzenia drogowego.

Motocykliści protestować będą przeciwko nieuwadze użytkowników aut, zmianie pasa bez użycia kierunkowskazów, rozmowie przez telefon komórkowy w czasie jazdy oraz notorycznie wymuszającym pierwszeństwo jazdy. Protest rozpocznie się na Placu Bankowym skąd przybyli zostaną podzieleni na siedem różnych grup, które wyjadą w kierunku Augustowa, Białegostoku, Lublina, Radomia, Krakowa, Poznania i Gdańska. Grupy będą blokować pasy i spowalniać ruch w taki sposób, aby jak najskuteczniej zablokować wyjazd z Warszawy kierowcom aut.

 

Stowarzyszenie zapowiada w przyszłości przejazdy ulicami Warszawy na wzór rowerowej Masy Krytycznej również w intencji przywrócenia barier energochłonnych starego typu.

 

Obicywaliśmy, że o rozwoju sytuacji będziemy informować was na bieżąco, a więc informujemy - protest motocyklistów a la masa krytyczna to tylko primaaprilisowa wkrętka...

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści