Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Peugeot wraca do produkcji motocykli Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Peugeot wraca do produkcji motocykli

Francuska firma Peugeot produkuje nie tylko auta - od 120 lat tworzy również jednoślady. W ostatnim czasie skupiona była wyłącznie na produkcji skuterów, lecz wszystko wskazuje na to, że niedługo powrócą do jej oferty również tradycyjne motocykle.

Pierwszy motocykl marki Peugeot powstał dokładnie 120 lat temu - w 1898 roku. Przez ponad stulecie działalności w ofercie firmy mogliśmy znaleźć motocykle wyścigowe, enduro, lecz przede wszystkim - skutery. Peugeot jest obok Piaggio i Vespy największym europejskim producentem tych pojazdów. Obecnie 51% udziałów w jednośladowym oddziale francuskiej firmy posiada indyjski gigant Mahindra.

 

Na trwających właśnie targach Intermot w Kolonii zaprezentowane zostały pierwsze od lat koncepcyjne modele tradycyjnych motocykli Peugeot. Są to dwa pojazdy oparte na wspólnym projekcie, występujące w wersjach 125 i 300 cm3. Nazwano je P2X.

 

Trzysetka utrzymana jest w konwencji cafe racera, 125 jest typowym nakedem. Oba napędzane są jednostkami DOHC, chłodzonymi cieczą. Posiadają ponadto staromodne, podwójne amortyzatory z tyłu. Powiew nowoczesności wyczuwalny jest z kolei przez elektroniczny wyświetlacz TFT i system ABS. Będzie również możliwa komunikacja ze smartfonami przez bluetooth. 

 

Będą to raczej dosyć tanie i założenia popularne maszyny, ale jak widać - nieźle wyposażone. Nie wiadomo jeszcze, gdzie miałyby być produkowane. Peugeot posiada fabryki zarówno we Francji, jak i w Chinach.

 

Więcej o motocyklach Peugeot

Tagi

PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści