Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Inne Peter Hickman wygrywa jubileuszowe Grand Prix Macau Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Inne

Peter Hickman wygrywa jubileuszowe Grand Prix Macau

W sobotę odbył się jubileuszowy wyścig motocyklowego Grand Prix Macau. Po raz 50. motocykliści stanęli na polach startowych tego niezwykle emocjonującego wyścigu ulicznego. Sama rywalizacja pokazała, że warto być cierpliwym, a losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na ostatnich okrążeniach.

Do 10. okrążenia wszystko wydawało się być przesądzone - Martin Jessopp i Michael Rutter walczyli zażarcie o pierwsze miejsce, a Glenn Irwin i Peter Hickman mieli rozstrzygnąć między sobą kwestię tego, kto zajmie najniższy stopień podium.

 Zaczęło się od problemów technicznych Irwina, którego Ducati odmówiło posłuszeństwa i zaczęło tracić moc. Dzięki temu Hickman był bezpieczny na trzecim miejscu i mógł skupić się na dogonieniu liderów. Na 10. okrążeniu Jessopp popełnił błąd, pomylił biegi i zbyt wolno pokonał jeden z zakrętów. Wtedy Rutter i Hickman wyprzedzili go. Hickmanowi udało się objąć prowadzenie i zawodnik dojechał do mety z przewagą ponad pół sekundy.

 To drugie z rzędu zwycięstwo Petera Hickmana. Wyścig był trudny, a Hickman przyznał, że ostatni raz dosiadał motocykla BMW rok temu i dopiero podczas czwartkowych treningów wolnych poznał motocykl, na którym miał wystartować w sobotę.

Autor: Wojciech Grzesiak
oceń ten materiał:
Motocyklowe Grand Prix Macau 2016 Motocyklowe Grand Prix Maca...
Motocyklowe Grand Prix Macau 2016 Motocyklowe Grand Prix Maca...
Motocyklowe Grand Prix Macau 2016 Motocyklowe Grand Prix Maca...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści