Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Pastrana skoczył bez spadochronu! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Pastrana skoczył bez spadochronu!

Travis Pastrana to jedna z tych osób, które żyją na krawędzi. Podkreślmy: żyją. Nasz ulubiony FMX`owiec słynie z niesamowitych kaskaderskich wyczynów, które zawsze kończą się dobrze. Ostatnio wyskoczył z samolotu bez spadochronu. Za to w kąpielówkach, skarpetkach i Red Bullem w dłoni! :)
Travis Pastrana to jedna z tych osób, które żyją na krawędzi. Podkreślmy: żyją. Nasz ulubiony FMX`owiec słynie z niesamowitych kaskaderskich wyczynów, które zawsze kończą się dobrze. Ostatnio wyskoczył z samolotu bez spadochronu. Za to w kąpielówkach, skarpetkach i Red Bullem w dłoni! :)

Dla większości ludzi skok bez spadochronu to kompletne szaleństwo, ale to najzupełniej możliwe - przekonywał Pastrana w styczniu. Kilka dni temu udowodnił, że miał rację. Nie jest on pierwszą osobą, która skoczyła bez spadochronu i przeżyła. Ale z pewnością jest najmniej doświadczonym skoczkiem, który tego dokonał - "Mam zaledwie 100 skoków na koncie, więc nie było łatwo znaleźć ludzi, którzy pomogliby mi w najnowszym przedsięwzięciu" Powiedział Travis. Większość utytułowanych skoczków po prostu pukała się w czoło.
Nie pamiętam większości swoich kontuzji. Było ich tak dużo...


Dopiero po kilku miesiącach udało się znaleźć trzech spadochroniarzy, którzy zgodzili się uczestniczyć w szalonym wyczynie. "Mam na koncie ponad 7000 skoków, ale nigdy nie zrobiłbym tego, co on" - mówił o Pastranie jeden z tych, którzy się zgodzili.

Mężczyźni skakali z wysokości 4 tysięcy metrów. Pastrana, w skarpetkach, kąpielówkach, okularach przeciwsłonecznych i Red Bullem samotnie leciał bardzo krótko. Po chwili jeden z asekurujących skoczków złapał go za dłonie, inny przypiął się do uprzęży, którą nasz bohater miał pod szortami i bezpiecznie wylądował.

Na kilka sekund przed skokiem pomyślałem: "Jestem jego ostatnią szansą na przeżycie. Wszystko zależy ode mnie". Potem spojrzałem na niego. Widziałem wiele osób, które zaraz mają skoczyć i widziałem dużo strachu. A Pastrana wcale się nie bał - skomentował jeden ze skoczków.

Kraj: USA
Motocykl: Suzuki
FMX: od 1997
Zamieszkały: Anapolis, MD
Data urodzenia: 8 października 1983

Najważniejsze osiągnięcia:
2 miejsce, Race Of Champions 2006
1 miejsce, Rally America Championships 2006
1 miejsce, Red Bull X-Fighters Madryt 2006
2 miejsce, Red Bull X-Fighters Meksyk 2005
1 miejsce, Summer X-Games 1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006
2 miejsce, Oregon Trail Rally 2005
1 miejsce, Red Bull X-Fighters 2004 Madryt
2 miejsce, Gravity Games 2003
1 miejsce, Gravity Games 2002
1 miejsce, AMA East Region Supercross 2000 (125cc)
1 miejsce, World Freestyle Champion 1998 (w wieku lat 14)


...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści