Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Parlamentarny Zespół ds. Motocyklistów i Quadowców - zmieniamy polskie prawo, aby motocyklistom żyło się lepiej! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Parlamentarny Zespół ds. Motocyklistów i Quadowców - zmieniamy polskie prawo, aby motocyklistom żyło się lepiej!

Mamy swój głos w Sejmie RP! Posłowie ugrupowania Kukiz’15 zauważyli nas, motocyklistów, i chcą dla nas zrobić coś dobrego. W budynku Sejmu przy ul. Wiejskiej w Warszawie odbyło się już drugie spotkanie Zespołu ds. Motocyklistów i Qadowców, w którym uczestniczył także naczelny Motogenu.

Po co w ogóle to spotkanie i dlaczego został powołany zespół ds. motocyklistów? Otóż aktywni posłowie, którzy chcą zmienić prawo, aby to było lepsze dla obywateli, bez bezpośredniej konsultacji z nimi nie do końca wiedzą co mogą poprawić. Mają możliwości, ale, co tu dużo nie mówić, często nie mają dostatecznej wiedzy w danym wąskim zakresie. Poprawki do ustaw, które zostały zgłoszone do sejmu często przepadały w głosowaniu, bo okazują się po prostu zbyt chaotyczne, robione na szybko, nieprzemyślane. Posłanka Iwona Michałek z partii Porozumienie klubu parlamentarnego PiS wpadła na ciekawe rozwiązanie i wraz z posłami ugrupowania Kukiz’15 – Bartoszem Józwiakiem i Krzysztofem Sitarskim, chcąc wyciągnąć rękę do polskich motocyklistów, powołali do życia Parlamentarny Zespół ds. Motocyklistów i Quadowców. Posłowie pytają nas: w czym mogliby nam pomóc? Jak mogliby ułatwić nam, motocyklistom życie? Jakie przepisy uważamy ze przestarzałe lub godzące w nasze interesy? Jednym słowem jak można poprawić los polskiego motocyklisty?

 

Na spotkaniu tym w roli ekspertów wystąpili oprócz mnie także: Artur Wajda, były zawodnik motocyklowy, Tomasz Kulik – instruktor i właściciel szkoły nauki jazdy, Piotr Baryła – red. naczelny Ścigacza, Lech Potyński – red. naczelny Świata Motocykli, przedstawiciel fundacji Jednym Śladem oraz naczelnicy wydziałów ds. warunków technicznych pojazdów w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Poruszyliśmy następujące zagadnienia:

 

  • możliwość czasowego wyrejestrowania motocykli
  • potrzebę ciągłości ubezpieczenia OC
  • rejestrację kilku motocykli na jedną tablicę rejestracyjną i jedno ubezpieczenie
  • zmiany definicji motocykla, aby za takowy wg polskiego prawa uznawany był pojazd elektryczny
  • problem prawa jazdy kat. AM

 

Nie jest łatwo przeprowadzić zmiany w przepisach, ale głęboko wierzymy, że jest to w naszym kraju jak najbardziej możliwe. Poseł Sitarski z przekonaniem stwierdził, podsumowując spotkanie, że będzie walczył o możliwość czasowego wyrejestrowania motocykli, a na kolejnym spotkaniu, przewidzianym na drugą połowę stycznia, na które zostaną zaproszeni także przedstawiciele UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego), rozmawiać będziemy na temat czasowego ubezpieczenia motocykli – tylko na okres używania pojazdu. Szczerze popieramy tę inicjatywę. To dopiero drugie posiedzenie zespół, zatem na wyniki jego pracy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

 

Wiesz co powinno się zmienić? Dołącz do zespołu!

 

Nie jest ci obojętny los polskiego motocyklisty? Chcesz coś zmienić w naszym prawie? Dołącz do naszego parlamentarnego zespołu! Na maila mbrzozowski@motogen.pl podeślij zagadnienie, bądź zagadnienia, jakimi nasz zespół powinien się zająć. Jeżeli twoje postulaty będą sensowne i trafne – na pewno poruszę podesłane przez ciebie kwestie na najbliższym spotkaniu. Fajnie jest mieć wpływ na polskie prawo, prawda?

 

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści