Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Enduro PIERWSZY FILM DOKUMENTALNY O TADKU BŁAŻUSIAKU JUŻ W SIECI! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Enduro

PIERWSZY FILM DOKUMENTALNY O TADKU BŁAŻUSIAKU JUŻ W SIECI!

Pierwszy film o kulisach kariery i sekretach nieprzerwanego pasma sukcesów Tadka Błażusiaka, najlepszego na świecie motocyklisty enduro, od dzisiaj (2 marca) można bezpłatnie obejrzeć w internecie.

O mistrzu opowiadają najwybitniejsi przedstawiciele motorsportu, m.in. Krzysztof Hołowczyc, Tomasz Gollob, Jarosław Hampel czy Kuba Przygoński. 45-minutowy film, wyprodukowany przez platformę NC+, dostępny jest na www.redbull.pl/taddy.

Taddy Błażusiak, polski motocyklista enduro, jest prawdziwą offroadową legendą. Sześciokrotny Mistrz Świata w SuperEnduro, pięciokrotny w AMA Endurocrossie oraz czterokrotny złoty medalista Igrzysk Sportów Ekstremalnych X-Games, do dzisiaj pozostaje niepokonany w swojej dyscyplinie. Od 2 marca na www.redbull.pl/taddy bezpłatnie można obejrzeć pełną, 45-minutową wersję filmu dokumentalnego, która przybliża charyzmatyczną sylwetkę sportowca.  

„Zanim zaczęliśmy realizować ten film, postawiłem jeden warunek – żadnego ściemniania, malowania bohaterskiej historii i tym podobnych zabiegów. Miała być sama prawda i opowieść o tym, czym tak naprawdę jest całe moje życie, czyli – o sporcie. To się udało, produkcja przedstawia rzeczywistość, więc nie mogę nawet mówić, czy jest fajna, czy nie. Tak po prostu jest i kropka” – mówi Taddy Błażusiak.

 Na film składają się fragmenty ponad 50 godzin materiałów źródłowych, nigdy wcześniej niepublikowane archiwalia, a o sukcesach, uporze i determinacji Taddy’ego opowiadają nie tylko najbliżsi i trenerzy, ale także inni mistrzowie motorsportu. Jarek Hampel przyznaje, że Błażusiak jest jednym z najlepszych motocyklistów na świecie, „Hołek” uważa Tadka za polskiego ambasadora, a według Golloba jeszcze całe pokolenia będą pamiętać, kim był Taddy Błażusiak.

„Dla mnie każde spotkanie z Taddy’m to wyjątkowa okazja, żeby przekonać się, jak dumni możemy być z niego. Mam na myśli wszystkich Polaków. To paradoks, że taka gwiazda jest bardziej rozpoznawalna na Zachodzie, niż w swojej ojczyźnie, ale mam nadzieję, że to się będzie zmieniać. Wspaniały facet, wielki sportowiec i polski ambasador w świecie – w pełni zasłużył sobie na taką produkcję” – zachęca jeden z bohaterów filmu, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.

Mistrz po raz pierwszy zgodził się zaprosić dziennikarzy do swojego domu. Ekipa telewizyjna NC+ spędziła z Taddym kilka dni w Hiszpanii, podczas jego ostatnich ubiegłorocznych przygotowań do sezonu SuperEnduro. Dziennikarze podglądali trening na motocyklu i rowerze, wysłuchali opowieści znajomych i sąsiadów, a nawet przejechali się z nim… harleyem!

 

Sprawdź teaser

 

 

CAŁY DOKUMENT
„Taddy” od 2 marca na www.redbull.pl/taddy.

Więcej o motocyklach KTM
oceń ten materiał:
Taddy Błażusiak Taddy Błażusiak
Taddy Błażusiak Taddy Błażusiak
Taddy Błażusiak / Red Bull Content Pool Taddy Błażusiak / Red Bull...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści