Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Osiedle z widokiem na tor Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Osiedle z widokiem na tor

Kolejny tor zamknięty pod deweloperkę.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że Tor Żerań definitywnie przechodzi do historii. Niestety, nie jako obiekt historyczny.

 

Właśnie ruszyły prace związane z rozbiórką toru. Właściciel nieruchomości przygotowuje teren do budowy w tym miejscu osiedla.

 

Pierwotnie na tym torze wyprodukowane na Żeraniu samochody przechodziły testy. Ostatnimi czasy tory był miejscem spotkań fanów motorsportu. Niestety, kolejne miejsce, gdzie legalnie można było uprawiać sport motorowy znika z mapy.

 

Niedawno podobna sytuacja miała miejsce w Lublinie. Mimo protestów tor został zamknięty, gdyż „był uciążliwy dla okolicznych mieszkańców”, którzy wprowadzi się do nowo wybudowanego osiedla z pełną wiedzą o bliskości toru. Z naszej wiedzy wynika, że mimo zapowiedzi władz Lublina wciąż nie został otwarty obiekt alternatywny dla starego toru w Lublinie. Za to na zamkniętym obiekcie powstało kolejne osiedle.

Czujemy ogromny żal, że ta zła historia powtarza się, tym razem w Warszawie i dotyczy historycznego obiektu, jakim był bez wątpienia Tor Żerań.

Powiązane materiały

Redaktor naczelny
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści