-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Operacja na drodze, na otwartym sercu, ratuje życie motocyklisty Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Operacja na drodze, na otwartym sercu, ratuje życie motocyklisty

Wypadki z udziałem motocyklistów zdarzają się na całym świecie codziennie. Niestety często obrażenia jakie ponoszą w ich wyniku zagrażają ich życiu. Tak też było w przypadku 47-letniego Johna O’Briena, który jadąc swoim motocyklem zderzył się z autem w hrabstwie Cheshire w Anglii. Stał się jednak medyczny cud…

Mężczyzna po zderzeniu z autem nie dawał oznak życia, oddział ratunkowy „Cheshire Fire and Rescue Service”, który przyjechał na miejsce zdarzenia, zastał sytuację naprawdę beznadziejną. John nie reagował na resuscytację, a jego serce przestało bić. Miał rozległe obrażenia wewnętrzne.

 

Przybyły na miejsce lekarz, dr Mark Forrest, podjął zaskakującą i bardzo odważną decyzję o „otwarciu” pacjenta. Zrobił to na drodze, w miejscu wypadku. Lekarz rozciął klatkę piersiową mężczyzny tak, że miał bezpośredni dostęp do płuc i serca. Rozpoczął się kilkuminutowy, bezpośredni masaż serca, który przywrócił jego akcję. Po udanym masażu serce Johna znów biło mocno i miarowo.

 

Takie operacje przeprowadza się niezwykle rzadko, a są ostatnią deską ratunku w walce o życie poszkodowanego. Dobrze jednak wiedzieć, że są lekarze, którzy nie boją się podjąć tak odważnej decyzji i mają wiedzę, jak to zrobić.

 

Wdzięczny John O’Brien, po wyjściu ze szpitala, podziękował swojemu wybawcy za ratunek.

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści