Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Nowe pomysły urzędników Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Nowe pomysły urzędników

Obniżenie prędkości w terenie zabudowanym to najważniejszy postulat specjalnego zespołu powołanego z urzędników kilku ministerstw i policji. Ale to nie jedyna zmiana.

Zespół powołany z przedstawicieli ministerstw: Cyfryzacji, Spraw Wewnętrznych i Admnistracji, Sprawiedliwości, Infrastruktury, Komendy Głownej Policji oraz  instytutów badawczych pracuje nad przepisami mającymi zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach.

 

Prace zespołu trafią do Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która z kolei po analizie prawnej i merytorycznej przekaże rozwiązania Radzie Ministrów.

Najnowsze pomysły dotyczą zrównanie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h zarówno w dzień jak i w nocy (obecnie wynosi 50 km/h pomiędzy 5:00 a 23:00 oraz 60 km/h oza tymi godzinami).

Kolejnym rozwiązaniem jest pomysł, aby wszyscy rowerzyści, którzy nie skończyli 18 lat mieli obowiązek używania kasków ochronnych.

 

Czy uważacie rozwiązania za słuszne?

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści