Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Odcisk palca zamiast kluczyka - to już się dzieje! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Odcisk palca zamiast kluczyka - to już się dzieje!

Jesteśmy właśnie świadkami kolejnego etapu ewolucji systemów zabezpieczeń. W 2019 roku trafi do sprzedaży pierwszy seryjny pojazd, w którym kluczyk będzie całkowicie zastąpiony przez skaner linii papilarnych.

Firmy motoryzacyjne ciężko pracują nad tym, by w najbliższej przyszłości nic nie stało pomiędzy pojazdem i jego użytkownikiem. Żadnych tradycyjnych kluczy, żadnych systemów bezkluczykowych, które wciąż przecież wymagają pamiętania o zabraniu urządzenia do kieszeni. Pojawił się pomysł z wykorzystaniem smartfona, ale to również zbędna fatyga. Następnym krokiem są czytniki linii papilarnych.

 

Pierwszym producentem, który zastosuje ten system w seryjnym modelu, jest koreański Hyundai. Skaner odcisku palca będzie elementem wyposażenia nowej generacji SUV-a Santa Fe. Hyundai deklaruje, że ryzyko wejścia do środka i uruchomienia auta przez niewłaściwą osobę wynosi 1 do 50 tysięcy, jest to więc dosyć dopracowany i niezawodny system.

 

Poza pytaniem, kiedy podobne systemy trafią do motocykli, jesteśmy ciekawi, jak rozwiązana będzie jeszcze jedna kwestia. Jak pożyczyć pojazd znajomemu, lub poprosić, by odwiózł nas naszym autem po imprezie?

 

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści