Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Cross Country ORLEN Team gotowy na rajd Dakar 2017r. Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Cross country

ORLEN Team gotowy na rajd Dakar 2017r.

Dwóch motocyklistów - Kuba Piątek oraz debiutant Adam Tomiczek - wystartują w barwach ORLEN Team w rajdzie Dakar 2107r. Najtrudniejsza przeprawa motoryzacyjna świata startuje już 2. stycznia z paragwajskiej stolicy Asunción, a kończy się 12 etapów później w Argentynie, w Buenos Aires.

Dla ORLEN Team to już 17. udział w najtrudniejszym rajdzie świata. W tym roku na uczestników 39. edycji rajdu Dakar czeka niemal 9 000 km trudnych technicznie OSów ciągnących się przez terytorium Paragwaju, Boliwii i Argentyny oraz tydzień zmagań  w bardzo wysokich górach. Za ułożenie odcinków specjalnych odpowiedzialny był Marc Coma – pięciokrotny zwycięzca Dakaru, a obecnie dyrektor sportowy rajdu. Jak podkreśla Marek Dąbrowski trasa na pewno będzie bardzo wymagająca nawigacyjnie i piekielnie trudna. W stawce motocyklowej jest zgłoszonych 168 jednośladów. Wśród nich już po raz trzeci znalazł się Kuba Piątek, który w tym roku znajdzie się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Motocyklista ORLEN Team w kwietniu tego roku doznał bardzo poważnej kontuzji, w wyniku której miał złamaną między innymi kość udową. Po miesiącach wymagającej rehabilitacji wraca na rajdową trasę by walczyć z trudnościami rajdu.

 

„Jadę na Dakar, żeby zmierzyć się z samym sobą. Stawić czoła wielkiemu wyzwaniu i sprawdzić, gdzie leży moja granica. Ostatnie miesiące poświęciłem na intensywne przygotowania do startu. Po pięciu miesiącach rehabilitacji jestem głodny rywalizacji na najwyższym poziomie.” – powiedział Kuba Piątek motocyklista ORLEN Team, dwukrotny Mistrz Świata Juniorów w rajdach terenowych. 

 

Kuba Piątek, ORLEN Team i Maciek Szczepaniak (motogen.pl:) 

 

Po raz pierwszy z Dakarem zmierzy się natomiast Adam Tomiczek. Wicemistrz Europy w enduro mówi, że na trasie może spodziewać się absolutnie wszystkiego i stara się tak wytrenować swoją głowę by właśnie na każdą sytuację być gotowym. 

 

„W listopadzie zająłem bardzo dobre miejsce w silnie obsadzonym, pustynnym rajdzie Maroka. Teraz czeka mnie pierwszy Dakar, gdzie będę mierzył się z najlepszymi zawodnikami na świecie. To dla mnie duże wyróżnienie i dodatkowa motywacja do pracy. Cieszę się, że PKN ORLEN daje mi szanse w tak prestiżowym rajdzie.” – powiedział Adam Tomiczek motocyklista ORLEN Team.

 

 

Niestety w zbliżającej się edycji rajdu nie zobaczymy Jacka Czachora oraz Marka Dąbrowskiego. Duet składający z byłych motocyklistów, którzy wypromowali Dakar w Polsce od trzech lat z powodzeniem startował jako załoga samochodowa. Teraz utytułowani zawodnicy otrzymali nową rolę – zajmą się przygotowaniem oraz wsparciem młodych talentów. Powierzona została im ważna rola w procesie reaktywacji Akademii ORLEN Team, która jest inkubatorem młodych talentów w motorsporcie. 

 

W samochodzie Mini All 4 Racing w barwach ORLEN Team zobaczymy natomiast, jak dotąd najszybszego polskiego motocyklistę w historii tego rajdu – Kubę Przygońskiego pilotowanego przez belga Toma Colsoula.

 

„Rok temu udanie debiutowałem na Dakarze jako kierowca rajdowy. Od tego czasu wiele się zmieniło, poprawiłem szybkość i technikę jazdy. Zdobyłem bezcenne doświadczenie, które jest niezbędne w rajdach terenowych. Przede mną najważniejszy start w sezonie, jestem gotowy walczyć z najlepszymi kierowcami cross country.” – powiedział Kuba Przygoński kierowca ORLEN Team

 

 

Przy okazji konferencji PKN ORLEN zaprezentował nową strategię sponsoringową ukierunkowana na długofalowy rozwój rodzimego motosportu i wspieranie najzdolniejszych, młodych zawodników. Wśród najważniejszych planów, prócz rajdów terenowych, pojawiają się także rajdy płaskie, szkolenie młodzieży i strategiczna obecność w najważniejszych imprezach sportowych w Polsce - Rajdzie Polski, Baja Poland oraz Mistrzostwach Polski w Motocrossie.

 

„To będzie wyjątkowy sezon rajdowy. W styczniu na starcie Dakaru zobaczymy trzech naszych reprezentantów. Oprócz Kuby Przygońskiego, pilotowanego przez Toma Colsoula, barwy ORLEN Team reprezentować będzie dwóch motocyklistów: Kuba Piątek i Adam Tomiczek. To nasi utalentowani zawodnicy, którzy pod okiem Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora zdobywali rajdowe szlify. Kształcenie młodzieży jest naszym głównym kierunkiem rozwoju. Stawiamy na młodych i zdolnych zawodników. Reaktywujemy Akademię ORLEN Team i wspieramy rozwój polskiego motosportu. Do grona naszych podopiecznych dołączył Hubert Ptaszek pilotowany przez Maćka Szczepaniaka startujący w rajdach WRC2. To młody, utalentowany zawodnik, który z każdym przejechanym kilometrem prezentuje się coraz lepiej. Widzimy w nim duży potencjał sportowy i marketingowy. W przyszłym roku będziemy także aktywnie wspierać dwa rajdy o randze międzynarodowej: Rajd Polski i terenowy Baja Poland, a oprócz tego kontynuujemy nasze wsparcie Mistrzostw Polski w motocrossie. To ważne pozycje w kalendarzu imprez sportowych, dlatego nie może nas tam zabraknąć.” – powiedział Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

 

„Sport samochodowy jest wbrew pozorom dyscypliną zespołową. Nawet największy mistrz kierownicy nie osiągnie niczego bez wsparcia zaufanych ludzi i partnerów.  Bardzo się cieszę, że  w sezonie 2017 wyruszymy na podbój Rajdowych Mistrzostw Świata w barwach ORLEN Team. Jestem bardzo wdzięczny firmie  PKN ORLEN  za  wiarę w moje możliwości i zaufanie we mnie pokładane.” – powiedział Hubert Ptaszek nowy kierowca ORLEN Team.
 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
ORLEN Team gotowy na rajd Dakar 2017r. ORLEN Team, rajd Dakar 2107
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści