Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju OC na samochód i motocykl? Państwo nie chce, żeby w Polsce było tanie. Mamy dowód Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

OC na samochód i motocykl? Państwo nie chce, żeby w Polsce było tanie. Mamy dowód

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych otrzymało 50 tysięcy złotych kary od Komisji Nadzoru Finansowego za zaniżanie stawek ubezpieczeniowych, czyli nieuczciwą walkę z konkurencją.

Walka cenowa dotyczyła lat 2011-2015 - zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych rażąco zaniżało wówczas wysokość składek OC , co przekładało się na zaniżone kwoty wypłat odszkodowań (kwota odszkodowania nie pokrywała powstałych szkód). Warto wspomnieć, że PTUW nie jest jedyną firmą ukaraną przez KNF.

 

Musisz to wiedzieć: Czy nagranie z policyjnego wideorejestratora jest dowodem wykroczenia? Czy przyjąć mandat za nagranie z kamery?

 

 

W ostatnim czasie trzy inne firmy ubezpieczeniowe otrzymały kary finansowe: w sierpniu TUZ TUW 260 tys. złotych, a Compensa TU, czyli prawny następca Beneffi TU aż 600 tys. złotych. Karę w wysokości 300 tys. złotych zapłaci także Link 4.

 

Różnica w wysokości kwot wynika z faktu, że Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych zaniżało tylko składki polis OC, a pozostałe wymienione firmy także polis AC.

 

W tym samym czasie co PTUW, Komisja Nadzoru Finansowego ukarała TUiR Allianz Polska, ale powodem były nadużycia w polityce informacyjnej oraz opóźnienia w przyznawaniu wypłat.

 

Przeczytaj koniecznie: Policyjna samowolka? Za co możesz stracić prawo jazdy...

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści