-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Nowy tor wyścigowy powstanie na południu Polski Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Nowy tor wyścigowy powstanie na południu Polski

Automobilklub Częstochowski podpisał porozumienie z władzami Częstochowy i gminy Blachownia w sprawie odbudowy toru wyścigowego w miejscowości Wyrazów. Na tym obiekcie trenował kiedyś Robert Kubica.

Tor Wyrazów był w latach 80 ważnym miejscem na motosportowej mapie Polski. Od samego początku był pomyślany jako miejsce dla zawodników kartingowych. Trenowało i ścigało się na nim wielu znanych kierowców, wśród których jest Robert Kubica.

 

 

Ostatnie 20 lat to niestety stopniowy upadek Toru Wyrazów - kolejne zmiany właścicieli, niszczejąca infrastruktura i niejasny status obiektu wobec budowanej w pobliżu autostradowej obwodnicy Częstochowy. Wygląda jednak na to, że obiekt uda się nie tylko uratować, ale też przekształcić w jeden z najnowocześniejszych torów w kraju.

 

Władze dwóch gmin, na granicy których położony jest tor - Częstochowy i Blachowni, podpisały w tej sprawie porozumienie z Automobilklubem Częstochowskim. Obiekt zostanie odbudowany i gruntownie zmodernizowany pod kątem homologacji do wyścigów. Oprócz kartingowców ma służyć także kierowcom aut i motocyklistom. Będzie na nim można organizować zawody w drifcie, rallycrossie i offroadowe, a także szkolenia z techniki jazdy.

 

Nowo wybudowana autostrada nie jest już zagrożeniem dla toru, a wręcz przeciwnie - doskonała komunikacja z resztą kraju będzie jego ogromnym atutem. Dokładny termin realizacji inwestycji nie jest jeszcze znany.

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści