-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Nowy Ducati Diavel 1260 z nagrodą Red Dot Design 2019 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Nowy Ducati Diavel 1260 z nagrodą Red Dot Design 2019

Tegoroczna nowość, Ducati Diavel 1260, zdobył jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu, czyli Red Dot Award: Best of the Best w kategorii „design produktu”. To już trzecie zwycięstwo Ducati! W 2013 roku otrzymał je model 1199 Panigale, a w 2016 XDiavel S. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 8 lipca 2019 r. w niemieckim Teatrze Aalto w Essen.

Nagroda Red Dot Design jest przyznawana od 1955 roku dla najbardziej oryginalnych, innowacyjnych i ciekawych projektów. W tym roku zgłoszono ponad 5500 produktów. Jury złożone z 40 międzynarodowych ekspertów z zakresu wzornictwa i stylistyki postanowiło przyznać ją po raz kolejny motocyklowi Ducati, tym razem za model Diavel 1260.

 

To dowód, że mocny i muskularny power cruiser stał się ikoną stylu, innowacyjności oraz doskonałych osiągów. Jego design w połączeniu z silnikiem Testastretta DVT 1262 o mocy 159 KM, od nowa definiuje pojęcie przyspieszonego bicia serca.

 

Nigdy nie jest łatwo zdobyć tak cenne wyróżnienie jak Red Dot Award. Zwycięstwo po raz trzeci jest hołdem dla kreatywności i innowacyjności designerów Ducati. Jesteśmy dumni. - skomentował Andrea Ferraresi, dyrektor Centrum Projektowego Ducati. - Mimo, że mamy świadomość, iż nasze motocykle są ekscytujące, wyrafinowane i atrakcyjne, zwycięstwo zawsze jest motywujące dla całego zespołu - szczególnie przy tak dużej konkurencji. Teraz liczymy na podobny entuzjazm i ciepłe przyjęcie ze strony miłośników Ducati; motocykle są już dostępne u lokalnych dealerów marki – dodał.

 

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się w czasie gali Red Dot Award, 8 lipca w teatrze Aalto w Essen, w której udział weźmie blisko 1200 gości, w tym ścisła czołówka najbardziej uznanych osobowości w dziedzinie wzornictwa i projektowania.

 

Więcej o motocyklach Ducati

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści