Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Nowości sprzed lat: Yamaha YZF-R1 (2009-2014) RN 22 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Nowości sprzed lat: Yamaha YZF-R1 (2009-2014) RN 22

Cyklem "Nowości sprzed lat" postanowiliśmy przypomnieć dawne testy motocykli, przeprowadzane przez portal Motogen.pl. Co nam się wówczas podobało? Jakie były wady i zalety? Tym razem pragniemy przypomnieć szóstą generację RN22 kultowego sporta ze stajni Yamahy: YZF-R1.

YZF-R1, która zadebiutowała w 2009r miała kilka fajnych rozwiązań. Silnik z przestawionymi wykorbieniami wału korbowego o charakterystyce V4 i niesamowitym dźwięku. Zmienne tryby pracy silnika i ciekawy, nieco nowatorski, jak na serię YZF-R design przednich reflektorów. Dość szybko zdobyła sobie rzeszę fanów, którzy podziwiali nieszablonowość nowej Yamahy. W programie produkcyjnym pozostała do 2014r kiedy zastąpiono ją modelem wywodzącym się wprost z MotoGP.

 

 

Dzisiaj egzemplarze używane kosztują pomiędzy 20 a 38 tysięcy, w zależności oczywiście od rocznika i stanu. Niestety ich podaż jest dużo mniejsza niż wcześniejszych modeli - bowiem w czasach świetności opisywanego modelu, środowisko motocyklowe zachwycało się wszelkimi pojazdami segmentu adventure.

 

A jakie miała mocne i słabe strony, co nam się w niej spodobało?

 

Przeczytajcie test z 2010r!!!

 

 

Więcej o motocyklach Yamaha

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści