Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Nowości sprzed lat: Triumph Thunderbird vs Thunderbird Storm (2009-2018) Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Nowości sprzed lat: Triumph Thunderbird vs Thunderbird Storm (2009-2018)

Triumph Thunderbird oraz jego bardziej mroczna, ale bardziej dynamiczna wersja Storm trafiły do nas w 2011r. Okazały się niezłą alternatywą dla popularnych jeszcze wówczas chopperów z Japonii czy USA. Test przeprowadziliśmy w czasach, kiedy podobne konstrukcje zaczynały masowo znikać z oferty producentów.

Szczególnie wersja Storm przypadła nam do gustu. Miała ciekawy, mroczny design, reflektory kojarzące się z ulicznymi rozrabiakami (Street i Speed Triplem), a jej osiągi (względem zwykłej) za sprawą fabrycznego zestawu zwiększającego pojemność o blisko 100 ccm zdecydowanie poprawiały humor. Motocykl był na tyle sprawny w ruchu miejskim, że w czasie testu, podczas podróży przez warszawskie korki przez dłuższy czas udawało mi się utrzymać za plecami ambitnego jeźdźca na nowiutkiej wówczas, Yamasze YZF-R1.

 

 

Triumph Thunderbird zadebiutował w 2009, wersja Storm dwa lata później. Niestety, ich premiery miały miejsce w czasach, kiedy klienci odwracali się od chopperów czy cruiserów a także motocykli sportowych na rzecz wszelkich konstrukcji segmentu adventure. Dlatego popularność tego egzotycznego przedstawiciela liczona jest w najlepszym wypadku w dziesiątkach a nie setkach egzemplarzy. Obydwa okazały się na tyle udane, że w produkcji pozostały do dziś, zdobywając rzeszę entuzjastów. Zmiany konstrukcyjne mają charakter bardziej evo- niż rewolucji a podobieństwo do modeli z 2009/2011 jest bardzo duże.

 

Na portalach internetowych znajdziemy pojedyncze ogłoszenia o sprzedaży Thunderbirdów. Ceny są różne i jak zawsze zależą od rocznika, stanu czy historii serwisowej. Średnio będzie to kwota pomiędzy 25 a 39 tys. złotych.

 

Jeśli szukacie sensownego cruisera bądź power-cruisera/draga Thunderbird może być ciekawą alternatywą dla HD, Moto Guzzi bądź japończyków.

 

Porównanie z 2011r. znajdziecie tutaj: http://www.motogen.pl/Triumph-Thunderbird-vs-Triumph-Thunderbird-Storm,7922.html

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści