Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Nowości sprzed lat: Ducati Diavel (2011-2015) Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Nowości sprzed lat: Ducati Diavel (2011-2015)

Cyklem "Nowości sprzed lat" postanowiliśmy przypomnieć dawne testy motocykli, przeprowadzane przez portal Motogen.pl. Co nam się wówczas podobało? Jakie były wady i zalety? W tym tygodniu postanowiliśmy przypomnieć model, który zelektryzował motocyklowe środowisko 7 lat temu. Ducati Diavel - bo o nim mowa w zbliżonej formie produkowany jest do dziś. Co nas urzekło w czasie pierwszych testów?

Przede wszystkim stylistyka. Był na pograniczu streetfightera, power-cruisera (drugi w historii producenta po Ducati Indiana z lat 1986-1990) i big bike'a, ale trudno Diavela było pomylić z czymkolwiek innym. Mimo, że sprawiał wrażenie masywnego (na co wpływ miała opona o szerokości 240 mm) w praktyce prowadził się wyjątkowo lekko zwalając z nóg dynamiką i dźwiękiem a hamulce do dzisiaj stawiamy za wzór skuteczności.

 

Motocykl sprzedawał się dobrze mimo faktu, że należał do pojazdów drogich. Jego konstrukcja była na tyle dobra, że face-lifting przeprowadzony w 2015r obejmował głównie kosmetykę i zmiany w jednostce napędowej a niewprawne oko nie zauważy znaczących różnic.

 

 

Diavele z roczników 2011-2015 znajdziemy w przedziale 36-60 tys. złotych. Jak widać, użytkownicy niechętnie pozbywają się tych kultowych modeli - co nie powinno dziwić. W czasie testu pomyliliśmy się tylko w jednym: w sequellu filmu Ghost Rider użyto V-maxa zamiast Diavela, mimo,że zakładaliśmy,  że to właśnie on zagra główną rolę...

 

Na bazie podzespołów Diavela stworzono model Ducati XDiavel oraz limitowaną do 666 sztuk serię Ducati Diavel Diesel.

 

Test z 2011 roku znajdziecie pod adresem: http://www.motogen.pl/Ducati-Diavel-Hell-ride12,7944.html

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści