Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Nowe oprogramowanie dla motocykli Indian Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Nowe oprogramowanie dla motocykli Indian

Indian zaprezentował nową wersję oprogramowania dla systemu Ride Command, montowanego w topowych modelach Chieftain i Roadmaster. Umożliwia ona m.in. zaplanowanie pełnej trasy na ekranie komputera i szybkie przesłanie jej do nawigacji w motocyklu.

Rynek flagowych, ciężkich modeli turystycznych zawsze był dość hermetyczny i elitarny. Dziś znajdziemy tu dosłownie kilka modeli, m.in. H-D Electra i Road Glide, Hondę Gold Wing, rodzinę BMW K1600 i dwa Indiany - Chieftain i Roadmaster. Jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia każdej z tych maszyn jest bogaty zestaw elektroniki pokładowej, w tym systemy typu infotainment, łączące w sobie diagnostykę motocykla, nawigację, obsługę połączeń telefonicznych i multimediów. Wszystko to obsługiwane jest nie tylko z poziomu dotykowych wyświetlaczy w kokpicie, ale też coraz częściej z aplikacji w smartfonach.

 

Nową wersją oprogramowania będą mogli się cieszyć właściciele topowych Indianów. Producent przedstawił całościowy system Ride Command, składający się z odświeżonej aplikacji na smartfony, software’u pokładowego i specjalnej strony internetowej, na której w wygodny sposób można zaplanować trasę, na której można umieścić do 100 waypointów. Następnie poprzez bluetooth trasę wgrywamy bezpośrednio do systemu infotainment motocykla z 7-calowym ekranem dotykowym.

 

 

Aplikacja, dostępna w wersjach na Androida oraz iOS, to mobilne centrum zarządzania. Oprócz istotnych informacji o motocyklu, takich jak poziomy paliwa, oleju naładowania akumulatora czy ciśnienie w oponach, będzie można za jej pomocą zapisywać zaplanowane i/lub przejechane trasy i dzielić się nimi w mediach społecznościowych.

 

Nowy software będzie standardowo instalowany w motocyklach Indian Chieftain i Roadmaster z rocznika 2019. Posiadacze starszych maszyn mogą zlecić aktualizację serwisowi lub zrobić to samodzielnie poprzez pendrive’a.

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści