Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Nowe ograniczenie na drogach we Francji. Kiedy dotrze do Polski? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Nowe ograniczenie na drogach we Francji. Kiedy dotrze do Polski?

Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych zapowiada obniżenie dozwolonej prędkości na drogach lokalnych z 90 do 80 km/h. Zdaniem urzędników zmniejszenie dopuszczalnej prędkości o 10km/h znacznie zmniejszy ilość i skutki wypadków drogowych. Przepisy ulegną zmianie już w 2018r.

Francuzi zapowiadają liczne protesty, pod petycjami przeciwników wprowadzenia ograniczenia podpisało się już ponad 1 500 000 osób. Co ciekawe, rząd prowadził badania na 81 km dróg, czy rzeczywiście zmiana przepisów spowoduje mniejszą liczbę wypadków. Ich wyników nie opublikowano.

 

Jeśli przepisy wejdą w życie Francja będzie miała identyczny limit prędkości na drogach lokalnych, jak Irlandia, Finlandia, Norwegia, Dania, Szwajcaria, Holandia i część krajów Bałkańskich. Wyższe prędkości obowiązują w Wielkiej Brytanii (60 mph, czyli 96 km/h), Niemczech i Austrii (100 km/h). W pozostałych krajach obowiązuje ograniczenie identyczne, jak w Polsce, czyli 90 km/h.

 

Mamy cichą nadzieję, że wzorem Francji nie podążą pozostałe kraje, w tym Polska.

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści