Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Nowa Jawa już jest! Zobacz jak wygląda następczyni kiwaczki Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Nowa Jawa już jest! Zobacz jak wygląda następczyni kiwaczki

Nowa Jawa jednych zachwyci wyglądem, jakby żywcem przejętym od legendarnej kiwaczki, innych odrzuci brakiem nowoczesnych kształtów i rozwiązań. Jedno jest pewne – produkowana w Indiach Jawa 300 jest motocyklem wyrazistym.

Markę Jawa przejął w 2016 roku indyjski gigant Mahindra, przy okazji zgarniając też inny historyczny brand – BSA. Nowym właścicielom zależało przede wszystkim na reaktywacji marki, która w Indiach od zawsze uznawana była za luksusową.

 

 

Jawa 300, przygotowana przez Mahindrę wygląda niemal jak jej poprzedniczka – popularna kiwaczka. Producent zachował różne detale, w tym widelec upside-down, chromowane nakładki na zbiornik paliwa, a nawet kolor. Taki design ma zagrać na nostalgii indyjskiego klienta. Nie do końca wiadomo, czy Mahindra zdecyduje się sprzedawać ten model w Europie – początkowe ustalenia z czeskim oddziałem to wykluczały, ale sytuacja może się zmienić.

 

Jawa 300 otrzyma jednocylindrowy silnik o pojemności 293 cm3, chłodzony cieczą. Niewysoka moc 27 KM będzie rekompensowana płaskim przebiegiem maksymalnego momentu obrotowego 28 Nm, który dostępny będzie od niskich obrotów. Motocykl ma zostać oficjalnie zaprezentowany w Bombaju 15 listopada.

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści