Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Nowa Daytona 765. Czy Triumph zdecyduje się uchylić rąbka tajemnicy? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Nowa Daytona 765. Czy Triumph zdecyduje się uchylić rąbka tajemnicy?

Nowa Daytona 765 to nie jest temat, na który przedstawiciele Triumpha lubią rozmawiać. A jednak coś musi być na rzeczy, skoro producentowi tak zależało na dostaniu się do świata Moto2.

Szefostwo Triumpha, od dłuższego czasu nękane przez dziennikarzy pytaniami o nową Daytonę, konsekwentnie zaprzecza, jakoby trwały pracę nad tym motocyklem. Za długo jednak siedzimy w tej branży, by wiedzieć, że takie deklaracje niewiele znaczą. Nieprzypadkowo Hinckley weszło przeciez do świat Moto2 – po co poświęcać czas i pieniądze na znakomity silnik, jeśli nie po to, by zamontować go później do supersporta?


Tym bardziej, że konkurenci już szykują średnie sporty – Kawasaki przygotowuje ZX-6R, Honda też zapowiada wielki powrót Cebry 600. Nowa Daytona miałaby zatem zacne grono rywali.


Na razie mamy jednak zabawną sytuację – szefostwo zaprzecza, dział PR udaje, że nic nie wie  i tylko twarde dane ekonomiczne podpowiadają, że bezsensem byłoby nie wykorzystać takiej jednostki napędowej. Studio designerskie Kardesign przygotowało nawet ciekawą wizualizację nowej Daytony 765.


Wiemy, wiemy – to na razie tylko spekulacje. Ale czy nie pięknie byłoby zobaczyć takiego Triumpha? Obstawiamy, że stanie się to w 2020 roku.


Źródło zdjęcia: Kardesign FB

Więcej o motocyklach Triumph

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Nowa Daytona 765. Czy Triumph zdecyduje się uchylić rąbka tajemnicy? Foto: Kardesign FB
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści