Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Norton zaprezentował dwa nowe modele z rodziny Atlas Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Norton zaprezentował dwa nowe modele z rodziny Atlas

W czasie wczorajszej imprezy w siedzibie Nortona w Donigton Hall pokazano w końcu wersje produkcyjne długo zapowiadanych modeli Atlas. Będą to najtańsze motocykle w ofercie brytyjskiego producenta.

Plotki o nowej grupie modeli w ofercie Nortona krążyły od kilku miesięcy. Kurtyna poszła w końcu w górę - przed wami Atlas Ranger i Atlas Nomad, scrambler i cafe racer. Oba motocykle czerpią bezpośrednią inspirację ze słynnego Nortona Atlas 750 z lat 60.

 

 

Obie maszyny napędzane są rzędowym twinem o pojemności 650 cm3. Jego konstrukcja to nic nowego - to po prostu połowa silnika V4 1200, który Norton montuje w swoich maszynach sportowych. Dzięki temu opracowanie i produkcja nowej jednostki nie pociągnęła za sobą zbyt dużych kosztów. Głowice, rozrząd, tłoki i szereg innych elementów jest wspólnych dla obu jednostek.

 

 

Nie znamy jeszcze polskich cen Nortonów Atlas. W Wielkiej Brytanii to ok. 49 tysięcy zł za wersję Nomad i 59 tysięcy za Rangera. Wciąż nie jest tanio, ale już rozsądnie. Pierwsze dostawy dla brytyjskich klientów planowane są na maj 2019 roku, u nas Nortony Atlas pojawią się pod koniec przyszłego sezonu.

 

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści