Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Nolan N87 - funkcjonalny kask integralny ze sportowymi genami Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Nolan N87 - funkcjonalny kask integralny ze sportowymi genami

Nolan N87 to następca udanego kasku integralnego, Nolana N86. To dobry wybór w segmencie kasków integralnych do tysiąca złotych. Czy cena odpowiada walorom użytkowym Nolana N87?

W ubiegłym roku przedstawialiśmy porównanie Nolana N87 z Sharkiem Skwalem oraz HJC FG-ST. Nolan N87 wygrał (materiał znajdziecie w linku: (http://www.motogen.pl/Najlepsze-kaski-ze-sredniej-polki-cenowej-wedlug-brytyjskiego-Ride,26529.html ).

 

Poniżej postaramy się przedstawić jego największe atuty...

 

Nolan N87 w pełnej krasie...

 

Skorupa

Wykonana z Lexanu, dostępna w dwóch wielkościach - rozmiary S-3XL, dostępny w 34 wersjach lakierowania. Kask waży ok 1500g i posiada atest ECE 22.05. Nolan zapewnia dobrą stabilność w czasie jazdy na wprost, podczas poruszania się z dużą prędkością gwałtowny skręt kasku nie powoduje efektu aerodynamicznego próbującego skręcić nam kark.

 

Wizjer

Zapewnia szeroki kąt widzenia jak na kask integralny. Zapięcia umożliwia szybki demontaż szyby. Fabrycznie, kask jest dostarczany wraz z pinlockiem, którego kształt nie utrudnia obserwacji. Zamykanie wizjera jest nowatorską konstrukcją Nolana; podczas otwierania szyba odchyla się od kasku. Zmniejsza to ryzyko otwarcia wizjera w czasie jazdy, a także zmniejsza hałas wywołany opływającym powietrzem (zauważalny hałas pojawia się od ok 160-170km/h).

 

Blenda

 

Krawędź blendy jest znacznie poniżej linii oczu...

 

 

Z filtrem UV oraz półautomatycznym systemem otwierania. Przepuszczalność światła została prawidłowo dobrana.

 

Wentylacja

Dwa wloty czołowe, jeden na wysokości brody oraz centralny, oraz pojedynczy tylny są odpowiedzialne za wentylację. Kształt otworów wentylacyjnych poprawia intensywność przewietrzania wnętrza.

 

 

Jeden z kilku otworów wentylacyjnych Nolana N87...

 

W czasie intensywnych opadów wentylacja jest wystarczająco wydajna nie powodując jednocześnie zalewania wnętrza kasku wodą.

 

Zapięcie

To microlock 2, czyli kolejna generacja popularnego rozwiązania wykorzystującego system zapadek. W kasku integralnym zawsze byłem zwolennikiem systemu DD, jednak wyposażenie go w blendę czy inne rozwiązania ułatwiające codzienne użytkowanie nie czyni z niego kasku stricte sportowego - zatem funkcjonalność w pełni usprawiedliwia zastosowany typ zapięcia.

 

Wnętrze

W pełni demontowana, odporna na pranie i szybko odparowująca wilgoć wyściółka jest miła w kontakcie ze skórą twarzy. Wnętrze kasku jest przyjazne użytkownikom korzystającym z okularów. Jakość spasowania nie powoduje powodów do krytyki.

 

Wnętrze Nolana N87. Na pierwszym planie zapięcie Microlock 2...

 

Rozwiązania

Poza blendą i seryjnym pinlockiem, w Nolanie N87 zastosowano kilka wartych wymienienia rozwiązań:  deflektory (nosowy ograniczający dopływ wydychanego powietrza na wizjer), oraz podbrodowy (zmniejszający hałas oraz ryzyko przenikania do wnętrza ciał obcych). Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest przystosowanie kasku do montażu N-Com'a czyli dedykowanego do Nolanów zestawu komunikacji (możemy zsynchronizować go z nawigacją, telefonem, czy wykorzystywać jako interkom, radio itp.). Najciekawszym gadżetem, znacznie poprawiającym bezpieczeństwo, jest opcjonalny system ESS (emergrency stop signal), czyli światła zamontowanego z tyłu kasku, świecącego się pulsacyjnie podczas intensywnego hamowania (wykrywanego za pomocą czujników żyroskopowych).

 

Nolan N87 - integral w dobrej cenie...

 

Naszym zdaniem

Nolan N87 jest dobrze wykonany, ma sporo bajerów a cena w odniesieniu do wartości użytkowych jest wyjątkowo korzystna. Ma niezłą aerodynamikę, jest cichy, funkcjonalny i lekki. Nasza opinia i pierwsze wrażenie - produkt godny polecenia!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści