Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Nieoznakowany radiowóz zatrzymał...nieoznakowany radiowóz Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Nieoznakowany radiowóz zatrzymał...nieoznakowany radiowóz

Policjant z Łukowa podróżujący nieoznakowanym radiowozem przekonał się, że w Polsce policjant nie koniecznie musi stać ponad prawem. Został złapany przez kolegę po fachu, który poruszał się innym nieoznakowanym radiowozem...

Funkcjonariusze z Łukowa zatrzymali samochód, który w terenie zabudowany przekroczył prędkość o 60 km/h. Jak się okazało, był to nieoznakowany radiowóz. Policjant prowadzący Fiata Bravo został ukarany nie tylko mandatem, ale zgodnie z przepisami zostało mu odebrane prawo jazdy.

 

Mundurowy, który stracił prawo jazdy pracuje w wydziale kryminalnym w Lubartowie i prowadził wówczas działania operacyjne. Podczas czynności wyjaśniających, być może dowiemy się, dlaczego nie używał sygnałów świetlnych. Skoro tego nie dokonał, zgodnie z przepisami powinien być traktowany jako zwykły uczestnik ruchu, czyli ma obowiązek stosować się do przepisów ruchu drogowego.

 

Od 18 maja 2015 roku za jazdę z prędkością większą o 50 km/h niż dozwolona, kierowca traci prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto nakładany jest mandat w wysokości od 400 do 500 zł.

 

Warto wspomnieć, że pod koniec 2017 roku do policji zaczęły trafiać nieoznakowane bmw 330i xDrive z napędem na 4 koła i przyspieszające do setki w 5,8 sekund.

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści