-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Nie ma blendy ani wentylacji. Poznaj Veldt - prawdopodobnie najdroższy kask na świecie Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Nie ma blendy ani wentylacji. Poznaj Veldt - prawdopodobnie najdroższy kask na świecie

W tym kasku próżno szukać rozbudowanej wentylacji, podnoszonej szczęki, miejsca na interkom czy wielu innych cech nowoczesnych garnków. Veldt ma za to inną cechę – to prawdopodobnie najdroższy kask na świecie.

Veldt to producent stylowych kasków motocyklowych, pochodzący z miejsca szczególnego dla jednośladów – wyspy Man. Jeśli nie słyszałeś o tej marce, nie przejmuj się – firma obecna jest na rynku od kilku lat, a jej marketingu z całą pewnością nie nazwalibyśmy "ekspansywnym".

 

Kaski Veldt to prawdziwe rarytasy, tworzone z najwyższej jakości materiałów. Faktycznie – taki tekst można znaleźć w co drugim opisie producenta kasków, ale u Veldta "najwyższa jakość" oznacza faktycznie tę, której przeskoczyć się nie da.

 

Najnowszy Kask Veldt powstał przy współpracy z włoską firmą Berluti – producentem luksusowego obuwia. Skorupę wykonano z włókna węglowego. Wyposażona jest w przykręcaną część szczękową, co pozwala w kilka chwil zamienić jeta w kask integralny.

 

Wnętrze kasku wyściełano miękką skórą cielęcą Vitello Fiore i podszewką Coolmax. Przód kasku zdobi, także wykonany z luksusowej skóry, daszek przeciwsłoneczny. Zamiast daszku można zamontować opcjonalny wizjer.

 

Do zalet kasku Veldt z pewnością nie można zaliczyć jego ceny, która wynosi 2840 funtów, czyli mniej więcej 12 000 zł. To mniej więcej czterokrotność ceny, którą trzeba zapłacić za szosowy kask najwyższej jakości.

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści