Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Nawet 5000 zł kary, czyli policyjna akcja “Święta” Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Nawet 5000 zł kary, czyli policyjna akcja “Święta”

Okres świąteczny to tradycyjnie czas wzmożonego ruchu na drogach i większej aktywności policji, która w tym czasie rzuca do służby na drogach tylu funkcjonariuszy i sprzętu, ile to tylko możliwe. Użytkownicy aplikacji Yanosik stworzyli ranking najczęściej kontrolowanych dróg w Polsce.

W dniach 21-26 grudnia każdej doby na polskich drogach pracować będzie nawet 6 tysięcy funkcjonariuszy policji. Ich cel jest oczywisty - zminimalizowanie liczby osób poszkodowanych w wypadkach. W tym celu będą tępić nie tylko kierowców nietrzeźwych i przekraczających prędkość, ale też zapowiadają kary dla blokujących lewy pas, wykonujących ryzykowne manewry oraz wykazujących się zwykłym drogowym chamstwem. Za jechaniu na zderzaku i wywieranie presji na poprzedzający pojazd można zostać ukaranym wnioskiem do sądu i w konsekwencji grzywną w wysokości 5 000 zł.

 

Twórcy aplikacji Yanosik stworzyli na podstawie zgłoszeń jej użytkowników zestawienie najczęściej kontrolowanych dróg w Polsce. Nie jest zaskoczeniem, że są to najczęściej mocno oblegane trasy wylotowe z wielkich miast. Zdecydowanie prowadzi tu DK nr 1, na której zarejestrowano prawie 70 zgłoszeń o kontrolach na 1 km.

 

Niezależnie od policyjnych motywatorów, zachęcamy, by na święta jechać w sposób spokojny i rozważny, zwłaszcza że warunki nie rozpieszczają.

 

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
policyjna akcja święta policyjna akcja święta
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści