Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Najtańsze najszybsze motocykle zbliżające się do bariery 300 km/h Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Najtańsze najszybsze motocykle zbliżające się do bariery 300 km/h

W zbyt krótkie i umiarkowanie motocyklowe, styczniowe dni postanowiliśmy przypomnieć kilka modeli sportowo turystycznych, przekraczających 300 km/h, przynajmniej "licznikowo". Kryterium doboru to głównie cena, której pułap przyjęliśmy na max. 10 tysięcy złotych. Dzisiaj niektóre z nich czekają tygodniami na zmianę właściciela - inne, jeśli są wystawione poniżej 10 tysięcy złotych sprzedają się błyskawicznie. Jeśli byliście lub jesteście posiadaczami któregoś z nich, chętnie przeczytamy Wasze doświadczenia w komentarzach.

 

Kawasaki ZX12R

 

Motocykl, który spowodował dobrowolne porozumienie marek z Japonii o nieprodukowaniu motocykli przekraczających barierę 300 km/h. 186 KM, 315 km/h rzucały na kolana. Motocykl był doskonały do bicia rekordów, ale w codziennej eksploatacji nie sprawdziły się zbyt sportowa pozycja i bezkompromisowy charakter. Podobnie, jak w przypadku Kawasaki ZZR silniki wymagały troskliwego serwisu. Oczywiście dużo zależy od sposobu eksploatacji, ale umówmy się, ZX12R znosi własciciela kretyna znacznie gorzej niż konkurencja.

 

Dzisiaj ZX12 znajdziemy w różnych cenach. Od 5-7 tysięcy za pojazdy wyeksploatowane, do 14 tysięcy jak igiełka ze zdjęcia, w "najmocniejszym", zielonym malowaniu. W kwocie, którą założyliśmy będzie sensowna relacja ceny do jakości a więc sprzęt rokujący, ale nie idealny. Naszym zdaniem z racji mniejszej popularności niż w przypadku Hayabusy warto zastanowić się nad zakupem idealnej sztuki. Może okazać się całkiem dobrą inwestycją w youngtimera, którym Kawasaki wkrótce się stanie. ZX12R produkowano w latach 2000-2006 a egzemplarze po face-liftingu (2001) otrzymały elektroniczny kaganiec do 299 km/h.

 

 

 

Pięknie utrzymany Kawasaki ZX12R z aukcji na Allegro, niestety poza budżetem

 

Aukcja: https://www.otomoto.pl/oferta/kawasaki-zxr-kawasaki-zx-12r-2002r-duzo-dodatkow-zadbany-zamiana-zx12-zx12r-ID6znWE6.html

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści