Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Najtańsze najszybsze motocykle zbliżające się do bariery 300 km/h Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Najtańsze najszybsze motocykle zbliżające się do bariery 300 km/h

W zbyt krótkie i umiarkowanie motocyklowe, styczniowe dni postanowiliśmy przypomnieć kilka modeli sportowo turystycznych, przekraczających 300 km/h, przynajmniej "licznikowo". Kryterium doboru to głównie cena, której pułap przyjęliśmy na max. 10 tysięcy złotych. Dzisiaj niektóre z nich czekają tygodniami na zmianę właściciela - inne, jeśli są wystawione poniżej 10 tysięcy złotych sprzedają się błyskawicznie. Jeśli byliście lub jesteście posiadaczami któregoś z nich, chętnie przeczytamy Wasze doświadczenia w komentarzach.

 

Suzuki GSX1300R

Pierwszy seryjny motocykl, który przekroczył 300 km/h. Szokująca w 1999r moc 175 KM okazywała się perfektyjnie przyjazna. Zestrojenie wtrysku, reakcja na gaz i dozowalność to wielkie atuty tego modelu. Hayabusa szybko z pojazdu do bicia rekordów przeobraziła się w narzędzie do dynamicznej turystyki, chociaż wiele egzemplarzy przerabiano także do startów na ćwierć mili. Silnik był wyjątkowo trwały i podatny na modyfikacje. Model Suzuki okazał się tak udany, że w ofercie, bez większych zmian przetrwał do końca 2007r. Co ciekawe, Hayabusa przekroczyła 302 km/h w wersji seryjnej wskazania licznika dochodziły do 340 km/h, a po odkręceniu lusterek dochodziły do 312 km/h. Niestety, modele od 2003r otrzymały elektroniczną blokadę do 299 km/h.

 

Suzuki GSX1300R to motocykl o stabilnych cenach, w cenie 10 tys. zł. znajdziemy egzemplarze noszące ślady wywrotki, z nieoryginalnymi owiewkami, lub zaniedbany wizualnie. Oczywiście zdarzają się też sensowne sztuki, ale właściciel najczęsciej musi mieć nóż na gardle. Za wypieszczone sztuki z pierwszych lat produkcji trzeba zapłacić nawet 15 tys.zł.

 

Suzuki GSX1300R

 

Aukcja: https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-hayabusa-gsx-1300r-doinwestowana-zarejestrowana-w-pl-ID6z1gCh.html

 

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści