Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Najtańsze najszybsze motocykle zbliżające się do bariery 300 km/h Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Najtańsze najszybsze motocykle zbliżające się do bariery 300 km/h

W zbyt krótkie i umiarkowanie motocyklowe, styczniowe dni postanowiliśmy przypomnieć kilka modeli sportowo turystycznych, przekraczających 300 km/h, przynajmniej "licznikowo". Kryterium doboru to głównie cena, której pułap przyjęliśmy na max. 10 tysięcy złotych. Dzisiaj niektóre z nich czekają tygodniami na zmianę właściciela - inne, jeśli są wystawione poniżej 10 tysięcy złotych sprzedają się błyskawicznie. Jeśli byliście lub jesteście posiadaczami któregoś z nich, chętnie przeczytamy Wasze doświadczenia w komentarzach.

Honda CBR1100XX

Model, który zdetronizował Kawę ZZR1100 - Honda CBR1100XX. Wygodny, z mocą czołgu i świetną aerodynamiką oraz ciekawą stylizacją przodu (kierunkowskazy w lusterkach, podwójny, pionowy reflektor) na nowo definiował osiągi motocykla sportowo-turystycznego. Szokująca moc silnika, niedostępna wówczas w motocyklach cywilnych w praktyce okazywała się sprzymierzeńcem kierowców. W XX mało kto widział maszynę do bicia rekordów prędkości, przedkładając właściwości turystyczne nad wprędkośc maksymalną.

 

Nie dziwi zatem, że w czasie face liftingu w 1999r zmieniono sposób zasilania, poprawiono charakterystykę silnika w stronę turystyki  i zmieniając panel liczników. Nowy XX miał "tylko" 150 KM, ale Honda szybko odpuściła wyścig o przekroczenie 300 km/h - wersja gaźnikowa osiągała ok 285 km/h ale wskazania licznika przekraczały magiczne "trzy paki" CBR 1100XX kosztuje, w zależności od stanu i rocznika pomiędzy 6 a 14 tys. zł. Mając trochę szczęscia znajdziemy zadbany egzemplarz w założonej kwocie.

 

Honda CBR 1100 XX

 

Aukcja: https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbr-cbr-1100xx-rok-2000-wtrysk-bezwypadkowy-ID6yZirn.html

 

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści