Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Najtańsze najszybsze motocykle zbliżające się do bariery 300 km/h Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Najtańsze najszybsze motocykle zbliżające się do bariery 300 km/h

W zbyt krótkie i umiarkowanie motocyklowe, styczniowe dni postanowiliśmy przypomnieć kilka modeli sportowo turystycznych, przekraczających 300 km/h, przynajmniej "licznikowo". Kryterium doboru to głównie cena, której pułap przyjęliśmy na max. 10 tysięcy złotych. Dzisiaj niektóre z nich czekają tygodniami na zmianę właściciela - inne, jeśli są wystawione poniżej 10 tysięcy złotych sprzedają się błyskawicznie. Jeśli byliście lub jesteście posiadaczami któregoś z nich, chętnie przeczytamy Wasze doświadczenia w komentarzach.

Kawasaki ZZR 1100

Przez dłuższy czas uznawany za króla "przecinaków", szlifierek a mówiąc przyjaźniej motocykli obudowanych. Produkowany od 1990r przez sześć lat uchodził za najszybszy, seryjny motocykl. Dobre właściwości aerodynamiczne, wysoki komfort podróży i doskonałe osiągi generowane przez 150 konny silnik spowodowały, że w latach 90-tych był przedmiotem marzeń. Od strony technicznej był wrażliwy. Wymagał troskliwego serwisu i kontroli poziomu oleju, zdarzały się zatarcia panewek na trzecim cylindrze. Motocykl przechodził kilka face liftingów, z czego najważniejszy był w 1993r a jego produkcję zakończono w 2001. ZZR to pierwszy seryjny motocykl z dynamicznym doładowaniem powietrznym.

 

Kawasaki ZZ-R 1100

 

Ceny używanych ZZRów są różne. Od trzech do pięciu tysięcy złotych. Czasami, ładnie utrzymane egzemplarze z końca produkcji i oryginalnym malowaniem, niewielkim przebiegiem potrafią dobić do 7-9 tys. zł. Prędkość maksymalna wg różnych źródeł nie przekraczała 285 km/h, ale licznikowo model "zamykał szafę" czyli 320 km/h.

 

Motocykl, który wśród ofert portali aukcyjnych podobał nam się najbardziej: https://www.otomoto.pl/oferta/kawasaki-zzr-1100-super-stan-147km-maly-przebieg-raty-transport-ID6zp0Ik.html

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści