-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Najmniej awaryjne japońskie motocykle lat 90. Tanie, najbardziej niezawodne top 5 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Najmniej awaryjne japońskie motocykle lat 90. Tanie, najbardziej niezawodne top 5

Motocykl używany nawet taki, którego rok produkcji predestynuje go do rejestracji na pojazd zabytkowy może być źródłem długotrwałej, bezawaryjnej eksploatacji. Tutaj niebagatelne znaczenie ma historia i troska serwisowa poprzednich właścicieli. Na szczęście jest grupa pojazdów szczególnie trwałych, których przebiegi możemy liczyć w setkach tysięcy kilometrów. Dzisiaj pod lupę bierzemy pojazdy wyprodukowane w Japonii.

Honda XRV 750 Africa Twin

Honda XRV750 Africa Twin to jedna z najgenialniejszych konstrukcji ostatniej dekady XX wieku. Duża dzielność turystyczna, niezłe właściwości terenowe, oraz pancerna trwałość to jej największe atuty. Wychowała całe pokolenia globetrotterów odwiedzających najdalsze zakątki naszego globu. Africę można było naprawić w każdych warunkach, posiadając scyzoryk Mac Gyvera, trytytki, łom i trochę oleju w głowie. Bardziej poważnie: przebiegi rzędu 200-250 tys. km nie są rzadkością a przy nalocie 100-150 tys.kmmożna mówić o dobrze dotartym silniku. Jednostka napędowa uchodzi za wybitnie trwałą.

 

XRV750 Africa Twin...

 

Typowe usterki modelu raczej się nie zdarzają, narzekania mogą dotyczyć niezbyt trwałych pomp paliwowych, modułów zapłonowych, regulatora napięcia oraz łożysk kół przednich i główki ramy. Użytkownicy bardzo niechętnie pozbywają się swoich motocykli trudno bowiem, wśród współczesnych konstrukcji znaleźć porównywalnie uniwersalny, prosty i trwały pojazd, jakim jest Honda Africa Twin.

 

Ceny są zróżnicowane od 6-7 tys. zł za zmęczone, sprowadzone egzemplarze z początku produkcji po sztuki w stanie idealnym z 2004 roku za kwotę przekraczającą 20 tys. zł. co naszym zdaniem jest pewnym absurdem ale z prawami rynku się nie dyskutuje…

 

Mamy wrażenie, że nie wyczerpaliśmy tematu; na szczęście 90 % zadbanych konstrukcji z tamtych lat z dumnym napisem made in Japan pozwala cieszyć się jazdą bez niespodziewanych awarii.

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Jakub Olkowski

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści