-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Najmniej awaryjne japońskie motocykle lat 90. Tanie, najbardziej niezawodne top 5 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Najmniej awaryjne japońskie motocykle lat 90. Tanie, najbardziej niezawodne top 5

Motocykl używany nawet taki, którego rok produkcji predestynuje go do rejestracji na pojazd zabytkowy może być źródłem długotrwałej, bezawaryjnej eksploatacji. Tutaj niebagatelne znaczenie ma historia i troska serwisowa poprzednich właścicieli. Na szczęście jest grupa pojazdów szczególnie trwałych, których przebiegi możemy liczyć w setkach tysięcy kilometrów. Dzisiaj pod lupę bierzemy pojazdy wyprodukowane w Japonii.

Yamaha FJ1200

To może się wydać zaskakujące, ale FJ 1200  jest jednym z najwęższych motocykli sportowo turystycznych, produkowanych seryjnie w latach 90. Mimo sporych gabarytów i sporej masy oferował zaskakującą zwrotność. Elastyczny, silny i trwały silnik bez problemu wytrzymywał przebiegi ponad 200 tys. km. FJ-ta to jeden z pierwszych motocykli japońskich oferowanych w wersji z ABS (od 1991 roku).

 

FJ1200 ABS...

 

Komfortowa, ekonomiczna, zwrotna i piekielnie trwała zyskała grono wiernych fanów. Za sprawą niezbyt atrakcyjnego, nudnego wyglądu jeszcze nie zdążyła dorobić się miana prawdziwego klasyka, ale jesteśmy pewni, że z czasem to nastąpi. Yamaha FJ 1200 nie posiada typowych usterek, ale jako pojazd chłodzony powietrzem i olejem jest czuła na jego poziom. Ponadto stosowanie opon o innym niż zalecany rozmiarze skutkuje pogorszonym prowadzeniem się.

 

W zależności od stanu i rocznika Yamahy FJ 1200 kosztują pomiędzy 3 a 8 tysięcy złotych. To prawdziwa okazja.

 

 

 

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Jakub Olkowski

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści