Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Nagranie z miejskiego monitoringu podstawą do wystawienia mandatu Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Nagranie z miejskiego monitoringu podstawą do wystawienia mandatu

Policjanci drogówki będą współpracować ze strażnikami miejskimi i dzięki obrazom zarejestrowanym za pomocą kamer miejskiego monitoringu chcą karać kierowców narażających na niebezpieczeństwo pieszych.

Jak donosi serwis interia.pl ta precedensowa akcja rusza w Bielsku-Białej. Policjanci nie będą mieli żadnych skrupułów przy karaniu kierowców, którzy zagrożą bezpieczeństwu pieszych, a za takie wykroczenie będą mieli prawo zabrać prawo jazdy.

 

Musisz to wiedzieć: Czy nagranie z policyjnego wideorejestratora jest dowodem wykroczenia? Czy przyjąć mandat za nagranie z kamery?

 

80 kamer bielskiego monitoringu śledzić będzie zachowania kierowców na przejściach dla pieszych. Przed monitorami obok strażników miejskich zasiądzie również policjant drogówki. Funkcjonariusze będą zwracali głównie uwagę na takie wykroczenia jak: wyprzedzanie na pasach, omijanie pojazdów które zatrzymały się by przepuścić pieszych, nieustępowanie pierwszeństwa pieszym czy przejazdy na czerwonym świetle. Dowodem tych przewinień będzie obraz monitoringu zarejestrowany przez miejskie kamery.

 

Czy akcja policji okaże się sukcesem? Czy jej zakres zostanie rozszerzony o inne miasta w Polsce? Będziemy was informować na bieżąco.

 

Sprawdź koniecznie: Jak rozpoznać nowe tajniackie radiowozy policyjne BMW 330i X-drive

 

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści