Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Myjesz motocykl na podwórku? Możesz dostać mandat! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Myjesz motocykl na podwórku? Możesz dostać mandat!

Wiaderko, szampon, gąbka, potem pucowanie ukochanej maszyny. Jeśli na tej czynności przyłapie cię straż miejska, spodziewaj się mandatu. Sporego mandatu.

Przepisy dotyczące ochrony środowiska nakazują, by mycie pojazdu odbywało się w specjalnie przystosowanym do tego miejscu. Chodzi konkretnie o dwie rzeczy – odpływ zużytej wody do kanalizacji i osadnik, który zbiera szkodliwe substancje. Jeżeli tam, gdzie myjesz motocykl, takich elementów nie ma, łamiesz przepisy.

 

Gminy ustalają takie zasady we własnym zakresie, czyli, w teorii, nie są to przepisy ogólnokrajowe. Jednak na terenie większości gmin w Polsce zasady dotyczące mycia pojazdów są dokładnie ustalone. Oprócz myjni, które muszą posiadać odpływy i osadniki, miejscami takimi dysponują niektóre spółdzielnie mieszkaniowe, które udostępniają je mieszkańcom.

 

Te same przepisy dotyczą także wszelkich innych czynności, które mogą spowodować zanieczyszczenie gleby lub wody – wymiany oleju, płynów eksploatacyjnych, a nawet niektórych napraw. Straż miejska ma prawo nałożyć za takie działanie mandat w wysokości do 500 zł.

 

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści