-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Motomikołaje zawitali do Gdańska Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Motomikołaje zawitali do Gdańska

Rok 2013 okazał się dla 3-miejskich Mikołajów dość trudny. Z różnych względów Wielka Mikołajowa parada została przeniesiona na 15 grudnia.

Jak jednak wytłumaczyć dzieciakom, dlaczego Mikołaje nie dotarli do nich jak co roku, w pierwszą niedzielę po mikołajkach? Wiadomo, że jest to niemożliwe, tak więc ekipa z największego motocyklowego forum 3-miasta postanowiła wziąć sprawy we własne ręce i mimo przeciwności dotrzeć ósmego do wyczekujących maluchów! Dzięki współpracy z Fundacją "Trzeba Marzyć", 3-miejscy motocykliści , w niespełna trzy tygodnie, uzbierali prawie 16000 złotych, co sprawiło, że tegoroczni Mikołaje byli wyjątkowo hojni.


Mimo ujemnej temperatury oraz niespodzianki w postaci jegomościa zwanego Ksawerym, który nie dość że przeleciał pół Europy to jeszcze rozsypał 20-centymetrową warstwę białego badziewia nad całym 3-miastem, MotoMikołaje (również upakowani w "puszki" ze względów techniczno-logistycznych) wyruszyli z darami do pięciu szpitali oraz trzech domów dziecka rozsianych po terenie Gdańska i okolic. Poza artykułami nagłej potrzeby (czyli słodyczami), w paczkach znalazły się też dużo zdrowsze cytrusy, specjalne Motołajowe poduchy oraz cała masa sprzętu sportowego, książek, pluszaków i wszystkiego co może poprawić humor małym pacjentom oraz zapewnić rozrywkę dzieciakom z domów dziecka!


Niektórym MotoMikołajom łezka się w oku kręciła widząc zapał, spontaniczność i pełną mobilizację forumowej braci. Wspominali dawne czasy, kiedy to Mikołaje na Motocyklach z Trójmiasta liczeni byli w dziesiątkach, impreza dopiero zaczynała nabierać rozpędu, a główny sprawca zamieszania zaprzyjaźniał się ze strażnikami prawa siedząc na "miejscu pasażera" w radiowozie.


Co najważniejsze, "zmotocyklowani" Mikołaje trafili do dzieciaków w odpowiednim czasie, z odpowiednim oporządzeniem i wyśmienitymi humorami, a one odpłaciły im uśmiechem i tym magicznym błyskiem w oku - czego można chcieć więcej?

...
oceń ten materiał:
Zobacz galerię

MotoMikołaje w Gdańsku

7
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści