-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy tekstyliów Motocyklowe jeansy Ixon Sawyer – nie tylko do jazdy Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Motocyklowe jeansy Ixon Sawyer – nie tylko do jazdy test, opinie i oceny

Pierwszy raz potrzebę zakupu motocyklowych jeansów odkryłem zaraz po rozpoczęciu motocyklowej kariery, czyli jakieś 7 lat temu. Pozyskałem wówczas nawet na nie finansowanie - od rodziców, którzy uznali, że będzie to świetny urodzinowy prezent. Zainkasowałem fundusze, ale idąc do sklepu po spodnie wdepnąłem do kumpla, który akurat sprzedawał komplet prawie niezdartych opon torowych... Jakoś sobie radziłem w tekstylnych, ciepłych spodniach przez kilka kolejnych sezonów. Nową potrzebę poczułem jakoś dopiero w zeszłe wakacje wkładając Ixon Sawyer – stylowe jeansy, w których bez problemu ogarniesz cały dzień.

Móc jeździć i funkcjonować w tych samych spodniach cały dzień - to idea przyświecająca w zasadzie większości motocyklowych jeansów. Mają one łączyć w sobie modowe cechy, a przy tym gwarantować bezpieczeństwo. Problem w tym, że pierwotnie producentom nie udawało się tego osiągnąć. Motocyklowe jeansy były po prostu motocyklowe i żadne dodatki ich nie broniły, jeśli np. chciałeś dobrze wyglądać w niemotocyklowej sytuacji. Najprawdopodobniej dlatego właśnie moja pierwsza próba zakupu tego typu produktu skończyła się fiaskiem.

 

Na szczęście obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej i naprawdę każdy może dobrać coś do swojego gustu. Ja od jeansów wymagam dodatkowo pewnej uniwersalności. Lubię mieć na sobie coś, co chroni i jednocześnie nie wygląda komicznie bez względu na to, czy właśnie wsiadam na mały skuter, czy stodwudziestkępiątkę, czy 200-konnego sporta.

 

W końcu na moją pupę włożyłem Ixon Sawyer. Popatrzyłem w lustro i pomyślałem, że dobrze leżą. Z reguły jeśli spodnie są dobre na mnie w pasie i tyłku, to są za długie, a tu niespodzianka – wszystko dobrze. To nawet trochę strata. Dlaczego? Jeśli Ixon'y są na Ciebie za długie, to sam je możesz sobie skrócić. Na nogawkach został zainstalowany sprytny system zatrzasków rozmieszczonych w trzech poziomach. Możesz więc łatwo podwinąć nogawki do wewnątrz, zapiąć je i gotowe.

Spodnie ciekawie się komponują zarówno z eleganckim motocyklowym płaszczem, jakim jest np. opisywany już u nas Ixon Nation, jak i mniej zobowiązującymi, czy bardziej sportowymi kurtkami.

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Strony:

Zobacz galerię

Jeansy Ixon Sawyer

13
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści