Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Motocyklowa jednostka policji zlikwidowana. Powód? Jazda motocyklem jest niebezpieczna! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Motocyklowa jednostka policji zlikwidowana. Powód? Jazda motocyklem jest niebezpieczna!

Departament policji w St. Paul w stanie Minnesota stanął w obliczu trudnego wyzwania w tym roku. Ich oficerowie motocyklowi i historyczna jednostka policji konnej (powstała w 1865 roku) – SPPD - cieszyli się wielką popularnością wśród społeczności, ale postawione przed nimi nowe wyzwania oraz spadek bezpieczeństwa funkcjonariuszy zmusił władze policji do rozwiązania jednostki, a raczej przesiadki do aut.

O co dokładnie chodzi? Otóż w ciągu ostatnich czterech lat funkcjonariusze jednostki konno-motocyklowej zostali poszkodowani w 15 zdarzeniach drogowych. W wyniku jednego z nich oficer musiał zakończyć służbę ze względu na odniesione w wypadku obrażenia. Co takiego sprawiło, że jazda na motocyklu, czy konno stała się ostatnio tak niebezpieczna? Wszystkiemu winni są rozproszeni kierowcy, którzy nie skupiają się na prowadzeniu auta, a na swoich… telefonach.

 

Druga sprawa to potrzeba interwencji patrolu samochodowego, a nie motocyklisty, czy policjanta na koniu, ale ten argument zdaje się nie przeważać.

 

Niektórzy funkcjonariusze z rozwiązywanej jednostki zostaną skierowani do innej, której prymarnym celem jest właśnie walka z rozproszonymi kierowcami.

 

Czy i my powinniśmy w takim razie porzucić swoje motocykle na rzecz… pojazdów opancerzonych?

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści