Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Motocykliści na buspasach – podsumowanie warszawskich testów Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Motocykliści na buspasach – podsumowanie warszawskich testów

Od 1 maja tego roku po dwóch warszawskich buspasach legalnie jeżdżą motocykliści. To eksperyment miasta, któremu początkowo przeciwna była policja. Kończy się rok, czas na podsumowania testów.
Buspasy, po których legalnie mogą jeździć warszawscy motocykliści, mieszczą się na ul. Radzymińskiej oraz na Trasie Łazienkowskiej i mają pozostać otwarte dla ruchu jednośladów jeszcze do końca kwietnia 2019 roku. Testy trwać będą okrągły rok, ale już teraz można pokusić się o podsumowanie. Początkowo policja nie chciała wydać pozytywnej opinii co do wpuszczenia motocyklistów na stołeczne buspasy z powodu nieprzystosowanej do tego drogowej infrastruktury. Otóż na części z nich nie występowały zatoczki dla autobusów i kierowcy jednośladów albo musieliby jechać i stać na przystankach za autobusem, albo też przecinać linię ciągłą podczas manewru omijania stojącego autobusu. Miasto w ramach testów wyznaczyło więc dwa stołeczne buspasy posiadające zatoczki dla autobusów. Co z tego wynikło? Od początku testów na dwóch stołecznych buspasach doszło do 5 wypadków z udziałem motocyklistów, ale w przypadku żadnego z nich winą nie obarczono motocyklisty. W Warszawie w 2018 roku na drogach zginęło 9 motocyklistów, ale żadne takie zdarzenie nie miało miejsca na testowanych buspasach. Władze miasta wciąż testują to rozwiązanie i wciąż kwestia dopuszczenia motocyklistów do wszystkich warszawskich buspasów, jak i pozostawienie nam dostępu na stałe do tych dwóch testowanych, nadal pozostaje kwestią otwartą. Niemniej jednak wyniki testów napawają optymizmem, a przykład innych miast oraz potężne lobby osób działających na rzecz otwarcia stołecznych buspasów dla jednośladów, pozwala mieć nadzieję, że może już w 2019 roku pojedziemy legalnie po wszystkich warszawskich buspasach.

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
Warszawskie buspasy Warszawskie buspasy
Stołeczne buspasy dla motocykistów Stołeczne buspasy dla motoc...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści