Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Motocykle z Japonii mogą być tańsze? Jest porozumienie Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Motocykle z Japonii mogą być tańsze? Jest porozumienie

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej motocykle Triumph i Norton mogą podrożeć o cło. Jednocześnie jednak, na skutek porozumienia UE z Japonią, mogą także spaść ceny motocykli z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Brexit może sporo namieszać w dotychczasowym układzie sił na rynku motocyklowym. Wielu ekspertów już w tej chwili zauważa znaczące zmiany w zachowaniach konsumentów i polityce wielu firm. Co będzie po 29 marca? Nie wiadomo – brytyjskiemu rządowi nadal nie udało się wynegocjować sensownego porozumienia dotyczącego opuszczenia Unii.

 

Z drugiej jednak strony – dosłownie, bo z Japonii – może nadejść dobra wiadomość. 1 lutego zaczyna obowiązywać porozumienie o partnerstwie ekonomicznym z Japonią (EPA). Na mocy tego dokumentu przestaną obowiązywać cła między innymi na na motocykle sprowadzane do Unii z Japonii. Jest duża szansa, że efektem EPA będzie obniżka cen japońskich motocykli.

 

Jeśli jednak do tego dojdzie, nie należy spodziewać się spektakularnych obniżek – cło wynosi w tej chwili zaledwie 6% na motocykle o pojemności silnika powyżej 125 cm3 i 8% na jednoślady z silnikami poniżej 125 cm3. Korekty cen będą zatem raczej symboliczne, ale jednak to zawsze coś.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści