Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Motocykle na buspasy w Warszawie? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Motocykle na buspasy w Warszawie?

Ku niemałemu zaskoczeniu (choć w sumie cała nasza redakcja podpisała się pod wnioskiem o takie udogodnienie w Warszawie) ruszyła analiza możliwości wprowadzenia takiego rozwiazania.

Możliwość takiego rozwiązania mają sprawdzić naukowcy z Politechniki Warszawskiej na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego. Ich analiza może być kluczowa, dla wprowadzenia takiego rozwiązania także w stolicy.

 

Nie jest to nowy pomysł. Batalia o to trwa od ponad trzech lat. Swoje poparcie dla tego projektu w 2014 roku deklarował nawet Walka o udostępnienie buspasów motocyklistom trwa od trzech lat. W lutym 2014 roku wprowadzenie takiego rozwiązania deklarował wiceprezydent Warszawy Jarosław Dąbrowski. Niestety, ZDM był nieugięty. Nie chciał motocykli na buspasach, bo nie.

 

Na dniach ma zostac podpisana umowa między Zarządem Transportu Miejskiego a Politechniką Warszawską. Naukowcy z Polibudy sprawdzą zasadność i ewentualne konsekwencje wpuszczenia motocyklistów na buspasy, także pod kątem naszego bezpieczeństwa. Czekamy z niedowierzaniem.

Powiązane materiały

Redaktor naczelny
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści