Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocross Motocrossowe emocje i niezapomniany weekend w Człuchowie !!! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Motocross

Motocrossowe emocje i niezapomniany weekend w Człuchowie !!!

Tego można było się spodziewać- przystanek cyklu Mistrzostw Polski w Motocrossie - ORLEN MX MP w Człuchowie był dla wielu zawodników niezwykle ważny. Cieszyć mogła frekwencja zawodników i powrót jednego z najbardziej utytułowanych - Łukasza Lonki. Znowu mogło dojść do konfrontacji wielu czołowych riderów. Obecność jednego z najlepszych zawodników młodego pokolenia Gabriela Chętnickiego, zapowiadała dodatkowe emocje w mocno obsadzonej klasie MX2 i niedzielnych wyścigach klasy MX Open.

W sobotnich wyścigach najmłodszej klasy MX65 mogliśmy oglądać bardzo wyrównaną walkę pomiędzy dwoma zawodnikami Gdańskiego Auto Moto Klubu Olafem Włodarczakiem i Maksem Chwalikiem. Koledzy klubowi podzielili się tą samą ilością punktów , a na najwyższym stopniu podium stanął Olaf, który przegrał z Maksem pierwszy wyścig ale wygrał drugi. Dwukrotnie na trzeciej pozycji przyjeżdżał Mikołaj Białecki (AMK Poltarex Człuchów). Na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej z nieznaczną przewagą jest Maksymilian Chwalik, zaraz za nim Olaf , a na trzecim Mikołaj.

 

W klasie MX2 spore emocje , sporo walki, jednak najwyższe miejsce i jednocześnie niezagrożone należało do Gabriela Chętnickiego (LKS Jastrząb Lipno). „Gaba” wygrał oba wyścigi w charakterystyczny dla siebie lekki i techniczny sposób. Widać u niego radość z jazdy, która udziela się również oglądającemu kibicowi.


Na drugiej pozycji „zameldował” się Karol Kędzierski (KM Cross Lublin) a na trzeciej bardzo szybki Łotysz Janis Karklins.

W klasie MX Masters bez niespodzianki jeśli chodzi o „jedynkę” bo na najwyższym stopniu podium staje zawodnik z tym właśnie numerem – Jacek Lonka (AMK Poltarex Człuchów).  Drugie miejsce należało do stałego uczestnika cyklu- Ukraińca Konstantina Utkina, a trzecie do zawodnika niedawno reaktywowanego klubu AMK Grodków - Andrzeja Seremeta.

 

Po sobotnich wyścigach kibice oraz uczestnicy zawodów z wielkim apetytem czekali na niedzielne wydarzenia na torze. Nie trzeba podkreślać , że największą zagadką był powrót na tor Łukasza Lonki- reprezentującego Klub  z Człuchowa, jednocześnie organizatora zawodów. Chyba nikt nie przypuszczał , że po tak sporej przerwie Łukasz w obu biegach zdeklasuje zawodników klasy MX Open. Żaden zawodnik z czołówki tej klasy nie nawiązał wyrównanej walki z „Lonią” , który tego dnia był niezwykle szybki i zdominował ku uciesze miejscowej publiczności „królewską” klasę. Drugi w pierwszym wyścigu był Gabriel Chętnicki, ale kolejnego wyścigu nie ukończył i na pudle stanęli z Łukaszem Lonką - Karol Kędzierski i Łukasz Kurowski.

 

Klasę MX85 wygrywa nasz reprezentant Polski Filip Bukowicz (GAMK) , przed Wiktorem Małeckim (KM Cross Lublin) i Marcinem Bandoszem (MKS Nekla).
W klasie MX2 Junior wolę walki zasługującą na wyróżnienie pokazał Kuba Barczewski (AMK Poltarex Człuchów), który bardzo krótko po poważnej operacji i nie w pełni sił wraca na tor i wygrywa oba wyścigi. Drugi na podium staje Dariusz Rapacz (MTR Osielec), a trzeci Piotr Szczepanek (ŁKM Łódź).


Publiczność człuchowska po raz kolejny nie zawiodła, zawodnicy dali z siebie wszystko żeby emocje sportowe stały na najwyższym poziomie a ostatni weekend lipca można śmiało nazwać „motocrossowym przystankiem lata z ORLEN MX MP”.


Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie: motoresults.pl


Kolejne zawody Mistrzostw Polski ORLEN MX MP odbędą się w Więcborku w dn. 27-28.08.2016. Będzie to przedostatnia runda MP, na którą już dziś zapraszamy!

Więcej o motocyklach KTM

Tagi

oceń ten materiał:
Informacja prasowa: Biuro Prasowe Orlen MX MP Motocrossowe Mistrzostwa Po...
Informacja prasowa: Biuro Prasowe Orlen MX MP Motocrossowe Mistrzostwa Po...
Informacja prasowa: Biuro Prasowe Orlen MX MP Motocrossowe Mistrzostwa Po...
Informacja prasowa: Biuro Prasowe Orlen MX MP Motocrossowe Mistrzostwa Po...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści