Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP MotoGP: GP Tajlandii już od 2018r Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

MotoGP: GP Tajlandii już od 2018r

Przez co najmniej najbliższe trzy lata autobus linii MotoGP będzie miał przystanek w słonecznej Tajlandii. Zawody będą się odbywać na torze Chang International Circuit, który już od dwóch lat gości zawodników cyklu World Superbike.

Zarządzająca cyklem MotoGP firma Dorna poinformowała o szczęśliwym finale rozmów z tajskimi władzami w sprawie organizacji zawodów na torze Chang International Circuit. Finalna umowa ma być podpisana do końca tego tygodnia i jak na razie obejmuje tylko trzy sezony. Zawodnicy MotoGP będą pojawiać się w Tajlandii w latach 2018-2020. Ewentualny sukces imprezy z pewnością spowoduje przedłużenie współpracy.

 

 

 

 

Chang International Circuit to otwarty w 2014 nowoczesny tor wyścigowy w mieście Buriram, położonym ok. 400 km od stolicy kraju, Bangkoku. Jest to pierwszy obiekt w Tajlandii spełniający wymogi organizacji FIM oraz FIA. Zawodnicy mają do pokonania 12 zakrętów, a całkowita długość okrążenia to 4554 metry. Od sezonu 2015 odbywają się tam motocyklowe zawody cyklu World Superbike.

 

 

 

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści